Przestrzeganie opracowanych przez Konrada Gacę dziesięciu zasad procesu redukcji wagi to klucz do osiągnięcia optymalnych efektów odchudzania. Rozpoczynamy więc cykl, w którym będziemy przypominać o tych niezwykle istotnych regułach. Dziś przybliżymy pierwszą z nich – dotyczącą podanych w diecie gramatur produktów.

Zasada nr 1: Trzymaj się gramatur w diecie

To zasada, na którą Konrad Gaca, twórca programu Mądrego Odchudzania, zwraca największą uwagę. Polega ona na spożywaniu posiłków składających się dokładnie z takich produktów i w takiej ilości, jaka jest przewidziana w danej diecie.

Pacjenci realizujący program GACA SYSTEM powinni więc pamiętać, aby ważyć dokładnie każdy produkt, jaki mają zjeść. Należy to oczywiście robić przed obróbką termiczną, na precyzyjnej wadze kuchennej.

Dlaczego to tak istotne?

Tworząc program GACA SYSTEM, Konrad Gaca opracował różne systemy żywieniowe, których rolą jest redukcja tkanki tłuszczowej. Systemy te mają jednak także szerszy wpływ na organizm.

Trzymaj się gramatur w diecie

O tym, który system będzie na danym etapie najwłaściwszy dla określonej osoby, decyduje test zdrowia. To on pozwala stworzyć indywidualną ścieżkę żywieniową pacjenta. W ramach niej każda osoba otrzymuje 14-dniowe programy dietetyczne, dostosowane do osiąganych wyników redukcji wagi i do kondycji organizmu. Programy te zostały opracowane przez Konrada Gacę w taki sposób, że każdy z nich ma inny wpływ na metabolizm i tym samym na proces redukcji tkanki tłuszczowej.

W ramach programu dietetycznego występują dopiero pojedyncze diety. Na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać bardzo podobne. Różnią się jednak gramaturami poszczególnych produktów, a co za tym idzie, dostarczają organizmowi inną, ściśle przewidzianą, ilość białek oraz węglowodanów.

– Kiedy podczas konsultacji otrzymacie zaleconą dietę, dokładnie przeanalizujcie więc gramatury na każdy dzień, bo zawartość tłuszczy, białka i węglowodanów w posiłkach ma bardzo duży wpływ na Wasz metabolizm. Zasady programu GACA SYSTEM opracowałem tak, by dzięki tym odpowiednim kompozycjom składników żywieniowych, Wasz metabolizm cały czas był pobudzany i by na każdym etapie terapii następowała redukcja tkanki tłuszczowej – wyjaśnia Konrad Gaca.

Trzymaj się gramatur w diecie

Diety zależą również od płci, wieku i wagi pacjenta. Wszystko to sprawia, że tylko precyzyjne, zgodne z zaleceniami Konrada Gacy, odmierzanie produktów prowadzi do uzyskiwania właściwych efektów.