Nie od dziś wiadomo, że skuteczna redukcja kilogramów umożliwia Gacowiczom realizację marzeń i pasji, także tych sportowych. W niedzielę grupa Gacowiczów z Warszawy, która szczególnie polubiła bieganie, wystartowała w biegu z ważnym przesłaniem!

W niedzielę 18 czerwca w Garwolinie odbyła się VIII edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. To wydarzenie, które nie tylko popularyzuje bieganie wśród kobiet, ale także zwraca uwagę społeczeństwa na problem przemocy, której ofiarami są najczęściej kobiety.

W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć ekipy Gacowiczów, która wystartowała w Biegu Rodzinnym na dystansie 2 km.

Naszym celem była promocja zdrowia i wsparcie akcji postulującej walkę z przemocą wobec kobiet. Chcieliśmy aktywnie włączyć się do akcji dlatego, że ogromna większość naszych pacjentów to właśnie kobiety. Wiemy też, że osoby otyłe często spotykają się z przemocą, choćby słowną, w odniesieniu do swego wyglądu i możliwości fizycznych. Uczestnicząc w biegu chcieliśmy dać wyraz solidarności i zaangażowania w zmianę postaw i obiegowych opinii – zaznacza Jacek Wiśniewski, manager GACA CENTRUM WOLA, który tego dnia pobiegł w towarzystwie Gacowiczek z obu warszawskich ośrodków.

W biegu wystartowały bowiem Gacowiczki z Woli – panie Marta Barszczewska i Ewa Szymczak, jak i Gacowiczki, które swój proces odchudzania zrealizowały w ośrodku na Ursynowie – Katarzyna Ciesielska, Ryszarda Uliasz, Magdalena Mroczek i Barbara Tukendorf.

Pani Barbara pobiegła ze znanym sportowcem Przemysławem Saletą, którzy przyjął jej wyzwanie jako przykład pokoleniowego biegu w słusznej sprawie!

Gacowiczom serdecznie gratulujemy wspaniałej kondycji i udziału w biegu z ważnym przesłaniem! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.