Pani Ania i pani Dorota przyjaźnią się od 20 lat i razem przechodzą przez różne etapy życia! Wspólnie rozpoczęły też proces mądrego odchudzania w GACA CENTRUM POZNAŃ i… postanowiły związać swoje życie z GACA SYSTEM. Dziś terapeutki GACA SYSTEM to spełnione zawodowo i prywatnie kobiety.

Pani Dorota i pani Anna poznały się w poznańskim studium medycznym na kierunku fizjoterapii. Nauka nie sprawiała im problemu, ponieważ obie interesowały się tą tematyką zarówno od strony teorii jak i praktyki. Nadrzędnym celem było pomaganie innym, zwłaszcza chorym i niepełnosprawnym.

Jednak nie tylko samą nauką żyły. Okres studium to także pierwsze wspólne wyjazdy, rajdy samochodowe i imprezy towarzyskie.

Po zakończeniu szkoły Ania pierwsza rozpoczęła pracę w szpitalu MSW w Poznaniu. W krótkim czasie ściągnęła tam Dorotę. Nie umawiały się na dalsze wspólne decyzje życiowe. A jednak okazało się, że dwie zodiakalne bliźniaczki są w ciąży, a dzieci, których się spodziewały, to zodiakalne barany!

Kwiecień 2000 roku zaowocował narodzinami syna u Ani i córki u Doroty. Pełne wzruszeń było spotkanie na pierwszym spacerze z wózkami. Wspólne radości i troski macierzyństwa, obserwowanie rozwoju dzieci, szukanie rozwiązań dotyczących zabawek.

I te wspólne, niezapomniane emocje, gdy pierwszy raz dzieci szły do przedszkola, potem do szkoły, gdy wybierały liceum.

Co jeszcze można zrobić w duecie?
Czy podjęcie wyzwania pod tytułem „GACA SYSTEM” razem było prostsze?
Na pewno tak.

Być może w tamtym czasie brakowało jeszcze wiary we własne możliwości, być może niektóre zmiany w życiu są trudniejsze tylko dlatego, że są nieodwracalne. W ten sposób wykiełkowała chęć aplikacji na stanowisko terapeuty GACA SYSTEM w nowo powstającym ośrodku w Poznaniu. To Ania namówiła Dorotę, by spróbować i sprawdzić siebie w nowej sytuacji.

Pomyślnie przeszły rekrutację, wspólnie podpisały umowę, przeszły szereg szkoleń i w końcu mają wymarzona pracę. Robią to, co lubią najbardziej – pomagają tym, którzy oczekują ich wsparcia w realizacji procesu redukcji wagi w GACA CENTRUM POZNAŃ. Wielokrotnie powtarzały sobie, jakie to szczęście, że są razem i mogą się wspierać.

Można zapytać, co jeszcze je łączy?
Liczne próby redukcji wagi, które kończyły się porażką.
Nie można pominąć również realizacji procesu odchudzania GACA SYSTEM. Oczywiście każda przechodziła przez niego samodzielnie, biorąc odpowiedzialność za redukcję wagi ciała i centymetrów w obwodach. I nareszcie wielki sukces! RAZEM osiągnęły swój wymarzony cel i w końcu odniosły wspólny sukces w odchudzaniu.

A pół żartem, pół serio twierdzą, że tylko włosy i mężów mają różnych.