Twórca sytemu – Konrad Gaca

Konrad Gaca

Twórca przełomowego programu Mądrego Odchudzania GACA SYSTEM, ekspert ds. leczenia otyłości, specjalista żywieniowy CNS, trener klasy Master amerykańskiej Federacji PROPTA, prezes Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości "Fatkillers", założyciel Fundacji Konrada Gacy "dlaczego?".

Pasja i życiowa misja

Leczenie otyłości

Od wielu lat z pasją zajmuje się leczeniem otyłości. Pomaganie ludziom z tym problemem to jego życiowa misja. Walczy o każdą osobę, jej zdrowie i sylwetkę, by każdy miał możliwość otrzymać drugą szansę na życie pełne energii i witalności. Kluczowym wykładnikiem jego ogromnego doświadczenia są nie liczby - mimo że imponujące: jego pacjenci redukowali już ponad 350 ton. Prawdziwą i najcenniejszą miarą dokonań Konrada Gacy są przede wszystkim szczęśliwe twarze osób, które cieszą się dziś zdrowiem i radością życia jako efektami Mądrego Odchudzania.

Przygotowanie merytoryczne

Pasja Konrada Gacy łączy się z doskonałym przygotowaniem merytorycznym i zaangażowaniem zawodowym. Twórca GACA SYSTEM to doskonały specjalista żywieniowy - jest prezesem Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości "Fatkillers", specjalistą żywieniowym CNS (Certified Nutrition Specialist) oraz Konsultantem Żywieniowym CNC (Certified Nutrition Consultant) amerykańskiej Federacji PROPTA.

Działalność sportowa

Zawodowy sportowiec

Drugą - poza żywieniem - sferą intensywnej aktywności Konrada Gacy jest działalność sportowa. Konrad Gaca jest zawodowym sportowcem oraz wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w Kulturystyce & Wellness i Fitness & Wellness (zdobył m.in. brązowy medal Pucharu Polski w Kulturystyce &Wellness i Fitness & Wellness 1995 oraz brązowy medal Międzynarodowych Zawodów w Kulturystyce & Wellness i Fitness & Wellness Żory 2007).

Trener

Swoje zamiłowanie do sportu dziś realizuje też od strony szkoleniowej jako trener Europejskiej Federacji Fitness & Wellness EFCA (European Fitness Centre Association) oraz trener klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA, zrzeszającej najlepszych specjalistów żywieniowych i trenerów na świecie.

Artykuły i prasa

Autor książek i tysięcy artykułów

Konrad Gaca wszelkie swoje działania zawsze postrzegał nie tylko w kategoriach osobistego sukcesu, ale również w wymiarze ogólnospołecznym. Dlatego m.in. jest specjalistą do spraw promocji profilaktyki prozdrowotnej oraz ekspertem do spraw żywienia w wielu periodykach prasy polskiej i zagranicznej ("Wprost", "Rzeczpospolita", "Claudia", "Zdrowie", "Superlinia", "Żyjmy dłużej", "Świat zdrowia", dzienniki grupy Polska Press oraz "Polish Daily News" w Nowym Jorku, "Gazeta" w Kanadzie, "Polska Gazeta" w Irlandii, "Głos Polonii" w Wielkiej Brytanii, "Rynek - magazyn polonijny" w Niemczech, "Fakty.nl" w Holandii i "Bumerang Polski" w Australii). Dotychczas ukazały się już tysiące artykułów jego autorstwa dotyczących żywienia, treningów oraz psychologii odchudzania.

Konrad Gaca jest także autorem bestsellerowych książek: "Moje odchudzanie", "Kuchnia Fit", "Kuchnia Fit 2. Wspólne gotowanie", w 2016 roku został także redaktorem naczelnym magazynu o zdrowym stylu życia "Możesz Wszystko by Konrad Gaca". Końcem września 2016 roku ukazał się także specjalny terminarz motywacyjny: "Rytm zdrowego życia", a miesiąc później książka motywacyjna: "Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji".

Kampanie społeczne

W misję szerzenia w świadomości społecznej problemu nadwagi i otyłości oraz ich konsekwencji, wpisują się również liczne kampanie społeczne inicjowane przez Konrada Gacę, a realizowane we współpracy z mediami z Polski i z zagranicy. Należy tu wspomnieć akcję "Chudniesz - Wygrywasz Zdrowie" pod patronatem medialnym Polska Press (2004-2011; w ostatnim roku kampania miała charakter ogólnopolski, a nawet włączyła się do niej prasa polonijna), "FAT KILLERS. Zabójcy tłuszczu" - program emitowany przez telewizję Polsat (2012-2013), kampanię "Moje nowe JA" (2013-2014), projekt Konrada Gacy i wydawnictwa Burda Media "Możesz Wszystko" (2014-2015) oraz kampanię "Odchudzanie na śniadanie" zrealizowaną przez TVP2 i emitowaną w porannym paśmie "Pytanie na śniadanie" (trzy edycje, w latach 2014-2016).

Uznanie

Całkowicie unikatowy w wielu wymiarach projekt Konrada Gacy to rewolucyjny program Mądrego Odchudzania, łączący w niepowtarzalny sposób systemy żywieniowe, treningowe i suplementację, który stał się jednym z najlepszych programów odchudzających na świecie. Świadczą o tym m. in. nagrody: Nagroda za wzorcowy program odchudzający przyznana Konradowi Gacy przez Europejską Federację Fitness & Wellness EFCA (2009) czy pierwsze miejsce w Złotej Siódemce Branży Sportowej i Rekreacyjnej wg portalu TV EXPO (przy współpracy z telewizją Polsat i Polsat Sport) dla GACA SYSTEM za propagowanie mądrego systemu odchudzania, który lecząc otyłość proponuje aktywność fizyczną (kwiecień 2015), a także tytuł Top Menedżera 2011 przyznany Konradowi Gacy przez kapitułę konkursową (organizatorem konkursu był "Kurier Lubelski"). Dzięki programowi Mądrego Odchudzania z otyłością uporały się i powróciły do zdrowia tysiące Polaków zarówno w kraju, jak i za granicą - dla wszystkich tych osób opanowanie otyłości stało się początkiem nowego życia.

Przyszłość

Konrad Gaca nie ustaje w wysiłkach na rzecz zapobiegania chorobie otyłości w społeczeństwie. Nieustannie tworzy i realizuje kolejne projekty z zakresu profilaktyki problemu nadwagi i otyłości. Jednocześnie rozwija ogólnopolską sieć ośrodków GACA CENTRUM, dzięki którym coraz więcej osób może w komfortowych warunkach korzystać z programu odchudzania. Ponadto, w kwietniu 2016 r. Konrad Gaca powołał do życia fundację, której celem jest m.in. niesienie pomocy dzieciom dotkniętym rzadkimi schorzeniami oraz ich rodzicom.