Trening w specjalnej kapsule brzmi kosmicznie! W rzeczywistości, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, taki trening jest świetnym uzupełnieniem terapii nadwagi i otyłości, dostępnym w GACA CENTRUM KATOWICE. Poznajcie szczegóły treningu VACU.

Vacu to urządzenie treningowe, na które składa się bieżnia połączona z kapsułą z podciśnieniem. Ćwiczymy w nim, spacerując w specjalnym gorsecie założonym na brzuch.

Podczas takiego „spaceru” odczuwalny jest efekt „ssania”, który poprawia ukrwienie skóry, a co za tym idzie, przyspiesza miejscową przemianę materii oraz cyrkulację krwi i limfy. Jakich efektów możemy się spodziewać? Na pewno redukcji zbędnych centymetrów z dolnych partii ciała, eliminacji cellulitu i przywrócenia gładkiej i jędrnej skóry. W przypadku zaburzonej gospodarki wodnej trening Vacu zapobiega i zmniejsza obrzęki czy zastoje limfy w kończynach dolnych.

Korzystne jest też połączenie treningu Vacu z treningiem aerobowym. Jeśli przed jazdą na rowerku poziomym spędzimy pół godziny, wykonując spacer w podciśnieniu, spalanie tkanki tłuszczowej będzie przyspieszone. Dzieje się tak, ponieważ zużywamy swój glikogen mięśniowy i uaktywniamy procesy uzyskiwania energii z rozpadu tłuszczów szybciej.

TRENING PODCIŚNIENIOWY VACU – SZCZEGÓŁY:

STOSOWANIE: Początek i koniec treningu Vacu odbywa się z asystą trenera, który czuwa nad pacjentem przez cały czas. Przed i po treningu trener pomaga w założeniu i zdjęciu specjalnego gorsetu.

CZAS TRENINGU: 30 minut

MOMENT WŁĄCZENIA TRENINGU: od 5 tygodnia terapii

WSKAZANIA: cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała, poprawa jędrności skóry, zaburzona gospodarka wodna, zastoje, obrzęki, wolna przemiana materii

PRZECIWWSKAZANIA: żylaki, miesiączka, ostre zapalenie żył

Aby skorzystać z treningu Vacu, należy zgłosić się do recepcji GACA CENTRUM KATOWICE. Więcej informacji na temat Vacu uzyskasz także u swojego terapeuty GACA SYSTEM.


Autorką zdjęcia jest Klaudia Kapłon z GACA CENTRUM KATOWICE