Samodzielny masaż ciała to niezwykle ważne uzupełnienie procesu mądrego odchudzania. Wykonywany w sposób regularny i odpowiednimi technikami, doskonale wpływa na jędrność skóry i poprawia przemianę materii.

Masaż wspomagający proces redukcji wagi ułatwia organizmowi usuwanie toksyn, rozbija i rozdrabnia tkankę tłuszczową, a także poprawia ukrwienie skóry i mięśni. Pozwala zatem przyspieszyć przemianę materii, a także ma doskonały wpływ na jędrność skóry. Co istotne, można go wykonywać samodzielnie, w domu i nie wymaga on używania żadnego specjalistycznego sprzętu ? wystarczającym narzędziem są dłonie.

Masaż systemowy

Pacjentom GACA SYSTEM zalecane jest wykonywanie automasażu w sposób systemowy, czyli według poniższego schematu:

Harmonogram masaży

Przez pięć dni w tygodniu wskazane jest zatem masowanie określonych partii ciała, przy czym aż trzykrotnie (we środy, czwartki i piątki) zalecane jest wykonywanie tego zabiegu w obrębie brzucha. To dlatego, że redukcja tkanki tłuszczowej w rejonie talii jest najistotniejsza dla sprawnego przebiegu procesu mądrego odchudzania. Ostatnie dwa dni tygodnia należy natomiast przeznaczyć na masaż całego ciała z akcentem na te partie, na ujędrnianiu i wysmuklaniu, na których zależy nam najbardziej.

Na początku zaczynamy od pięciu minut masażu, co wieczór sukcesywnie zwiększając ten czas. Po miesiącu może to być 10 minut, choć są osoby, które wykonują automasaż nawet do godziny dziennie.

Automasaż

Jak wykonywać masaż?

Istotne jest także, by zabieg wykonywany był w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy masować ciało w kierunku dosercowym, a zalecane techniki to głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie. Intensywność tych ruchów powinna być na tyle duża, by masaż doprowadzał do zaczerwienienia skóry w rejonach, w obrębie których pracujemy.

Przed rozpoczęciem zabiegu dobrze jest wziąć ciepły prysznic, a w trakcie samego masażu nie należy mieć na sobie niczego, co mogłoby uciskać ciało. Aby ułatwić sobie wykonywanie zabiegu, na samym początku możemy skorzystać z oliwki lub olejku do ciała. Kiedy wskutek masażu skóra już się rozgrzeje, warto sięgnąć po kosmetyk o działaniu ujędrniająco-wyszczuplającym. Nakładając kosmetyk na tym etapie i kontynuując masaż, sprawiamy, że aktywne substancje skutecznie wnikają w skórę i wzmagają efekty zabiegu.

 

Zobacz, jak prawidłowo wykonać automasaż rąk:

Automasaż ramion, zalecany podczas redukcji wagi z Gaca System

Przypominamy sposób wykonywania automasażu, zalecanego podczas redukcji wagi z Gaca System. Codziennie wykonywany, taki automasaż zdecydowanie poprawia metabolizm w obszarze masowanych tkanek. Usprawnia krążenie krwi i limfy, rozbija podskórną tkankę tłuszczową zmniejszając cellulit. Skóra staje się lepiej odżywiona, nawilżona, sprężysta, gładsza i jędrniejsza.#masaż #jędrnaskóra #odchudzanie #gacasystem

Opublikowany przez Gaca System Środa, 17 maja 2017