Samodzielny masaż ciała to niezwykle ważne uzupełnienie procesu redukcji wagi. Wykonywany w sposób regularny i odpowiednimi technikami, doskonale wpływa na jędrność skóry i poprawia przemianę materii.

Masaż wspomagający proces redukcji wagi ułatwia organizmowi usuwanie toksyn, rozbija i rozdrabnia tkankę tłuszczową, a także poprawia ukrwienie skóry i mięśni. Pozwala zatem przyspieszyć przemianę materii, a także ma doskonały wpływ na jędrność skóry. Co istotne, można go wykonywać samodzielnie, w domu i nie wymaga on używania żadnego specjalistycznego sprzętu – wystarczającym narzędziem są dłonie.

Masaż systemowy

Konrad Gaca zaleca pacjentom wykonywanie automasażu w sposób systemowy, czyli według poniższego schematu:

Przez pięć dni w tygodniu wskazane jest zatem masowanie określonych partii ciała, przy czym aż trzykrotnie (we środy, czwartki i piątki) zalecane jest wykonywanie tego zabiegu w obrębie brzucha. To dlatego, że redukcja tkanki tłuszczowej w rejonie talii jest najistotniejsza dla sprawnego przebiegu procesu Mądrego Odchudzania. Ostatnie dwa dni tygodnia należy natomiast przeznaczyć na masaż całego ciała z akcentem na te partie, na ujędrnianiu i wysmuklaniu których zależy nam najbardziej.

Zaczynacie od pięciu minut co wieczór i sukcesywnie zwiększajcie ten czas. Po miesiącu może to być 10 minut, choć są osoby, które dochodzą nawet do godziny dziennie. Doskonałym przykładem na to, jaką rolę odgrywa masaż, jest moja asystentka, Gosia Żelechowska, która zredukowała ponad 80 cm w talii, zachowując jędrność ciała. Gosia, realizując proces, wykonywała masaż przez godzinę rano i wieczorem – mówi Konrad Gaca.

Jak wykonywać masaż?

Istotne jest także, by zabieg wykonywany był w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy masować ciało w kierunku dosercowym, a zalecane techniki to głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie. Intensywność tych ruchów powinna być na tyle duża, by masaż doprowadzał do zaczerwienienia skóry w rejonach, w obrębie których pracujemy.

Przed rozpoczęciem zabiegu dobrze jest wziąć ciepły prysznic, a w trakcie samego masażu nie należy mieć na sobie niczego, co mogłoby uciskać ciało. Aby ułatwić sobie wykonywanie zabiegu, na samym początku możemy skorzystać z oliwki lub olejku do ciała. Kiedy wskutek masażu skóra już się rozgrzeje, warto sięgnąć po kosmetyk o działaniu ujędrniająco-wyszczuplającym – Konrad Gaca rekomenduje preparaty firmy Norel. Nakładając kosmetyk na tym etapie i kontynuując masaż, sprawiamy, że aktywne substancje skutecznie wnikają w skórę i wzmagają efekty zabiegu.