W czasie procesu redukcji wagi w GACA SYSTEM każdy pacjent co dwa tygodnie odbywa konsultację z terapeutą. Podczas konsultacji analizowane są dotychczasowe postępy, ustalane są szczegółowe programy dietetyczne, jednostki treningowe i wskazania dotyczące suplementacji zgodne z zaleceniami Konrada Gacy. Dodatkową rolą konsultacji jest zmotywowanie pacjenta do dalszego działania zgodnie z programem.

Zasada nr 3: Szczerość przy konsultacjach

Terapeuci GACA SYSTEM to osoby, które zostały wybrane przez Konrada Gacę i przeszły kompleksowe szkolenia. Ich rolą jest przeprowadzenie pacjentów przez proces redukcji wagi stworzony przez Konrada Gacę: skutecznie, bezpiecznie i w optymalnym tempie – tak, aby odnieść jak największy sukces. Kluczową rolę w terapii leczenia otyłości i nadwagi odgrywa także motywacja. Podczas konsultacji warto mówić szczerze o swoim samopoczuciu i o wszystkich wydarzeniach minionych tygodni, które mogły mieć wpływ na realizację dotychczasowych zaleceń.

Przykłady niekorzystnych sytuacji i wydarzeń, o których należy poinformować terapeutę w czasie konsultacji, to: brak dostatecznej regeneracji (np. nieprzespane noce z powodu zwiększenia obowiązków służbowych czy choroby dziecka), infekcja, wyjazd służbowy, który uniemożliwił realizację wszystkich zaleceń (np. zaburzył regularność posiłków), duże natężenie stresu (np. rozwód, zmiana pracy czy utrata bliskiej osoby).

Już na samym początku każdej konsultacji terapeuta GACA SYSTEM zadaje pacjentowi pytanie o samopoczucie. To jest właśnie najlepszy moment na podzielenie się z nim tą wiedzą. Szczery wybór odpowiedzi adekwatnej do samopoczucia i przytoczenia prawdopodobnych przyczyn są niezwykle istotne.

szczerość przy konsultacji

Co dzięki temu zyskamy?

Jeśli będziemy wierni zasadzie szczerości przy konsultacjach, terapeuta GACA SYSTEM będzie mógł podjąć trafne decyzje dotyczące dalszego prowadzenia przez proces redukcji wagi. Dzięki dobrej komunikacji na linii pacjent – terapeuta otrzymamy optymalne zalecenia dotyczące wszystkich aspektów procesu. Czasem mogą one wymagać modyfikacji: według zaleceń Konrada Gacy są sytuacje, w których należy dodatkowo wzmocnić dietę pacjenta, zmienić jego zalecenia treningowe lub czasem wręcz zatrzymać na jakiś czas redukcję wagi, by potem osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Program GACA SYSTEM jest nie tylko skuteczny, ale i zdrowy. Szczerość podczas konsultacji to warunek Mądrego Odchudzania.