GACA SYSTEM to program redukcji wagi, w którym dieta odgrywa zasadniczą rolę. Wszyscy pacjenci powinni zatem pamiętać, że należy zjadać wszystkie zaplanowane posiłki. Ich pomijanie może zaburzyć proces redukcji tkanki tłuszczowej.

Zasada nr 4: Nie omijaj posiłków

To jedna z dziesięciu zasad, które prowadzą do osiągania optymalnych efektów programu GACA SYSTEM. Jak podkreśla Konrad Gaca, w stworzonym przez niego programie liczy się gramatura każdego produktu, a tym bardziej każdy posiłek. Pacjenci powinni więc zawsze stosować się do otrzymywanych zaleceń dietetycznych, pamiętając, że są one dopasowane indywidualnie do ich potrzeb na danym etapie procesu. Oznacza to, że należy zjadać wszystkie posiłki z zaleconej diety, najlepiej o stałych porach.

Zasada nr 4 - nie omijaj posiłków

– Załóżmy, że nasz pacjent omija kolację, bo nie jest głodny. Postępując w ten sposób, sprawia, że jego organizm nie jest w stanie się prawidłowo zregenerować, a w efekcie wolniej oddaje tkankę tłuszczową. Pomijanie posiłków może w pewnym momencie doprowadzić także do spadku energii, a to z kolei sprawi, że osoba ta straci chęć działania. Nie można więc pozwalać sobie na takie postępowanie – tłumaczy Konrad Gaca.

Należy zatem zrozumieć, że funkcjonujące w świadomości wielu osób przekonanie, że im mniej jemy, tym bardziej chudniemy, to tylko mit. Mądre odchudzanie, które prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej, poprawy formy i samopoczucia, wymaga spożywania regularnych, odpowiednio skomponowanych posiłków. Tylko w ten sposób można uzyskać trwałe efekty i uniknąć w późniejszym czasie efektu jo-jo.