Program GACA SYSTEM składa się z trzech etapów: motywacyjnego, pracy właściwej i wyprowadzenia z diety. Aby móc w pełni cieszyć się z osiągniętej formy, niezwykle istotne jest to, aby zrealizować wszystkie etapy procesu.

Zasada nr 8: Zrealizuj trzy etapy odchudzania

Pierwszy etap procesu to okres motywacyjny, który trwa miesiąc. Bardzo ważna jest wówczas koncentracja na wszystkich poszczególnych elementach procesu. W tym etapie trzeba się dobrze przygotować do realizacji programu, czyli: kupić wagę kuchenną do ważenia produktów z diety, ustalić w swoim harmonogramie te najważniejsze zadania, które trzeba wykonać w ciągu danego dnia, aby móc w pełni zrealizować swój „plan na 100” – wyjaśnia Konrad Gaca, twórca GACA SYSTEM. Warto wykonywać takie notatki każdego dnia, podsumowując każde zakończone 24 h realizacji procesu.

Drugi etap to okres pracy właściwej. W tym etapie dochodzą treningi kształtujące sylwetkę. Konrad Gaca stworzył różne profile treningowe: flexi 1, flexi 2, fitness 1, fitness 2 – wszystkie dobierane są bardzo indywidualnie dla każdego pacjenta. Dodatkowo te treningi są dostosowywane przez fizjoterapeutów GACA SYSTEM do indywidualnych problemów ortopedycznych czy specjalnych potrzeb fizjologicznych osób realizujących proces.

10 tajników sukcesu - zasada 8

Ostatni, a zarazem najważniejszy, etap procesu to wyprowadzenie z diety. Trwa on ok. 3 miesięcy. Jest to etap, który uczy funkcjonowania w życiu po zakończonym procesie redukcji wagi. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest to, aby go w pełni zrealizować. Okres wyprowadzenia z diety jest to też moment, kiedy pacjenci mogą wzmocnić swoją formę poprzez specjalistyczne treningi, które mają za zadanie jeszcze bardziej przyspieszać metabolizm.

Jeżeli pacjent ma określony cel wagowy do osiągnięcia, np. 60 kg, to wg. GACA SYSTEM, należy zredukować jeszcze 3, 4, czasami nawet 5 kg więcej – to zależy od tego, z jaką wagą pacjent rozpoczyna proces i o tym dokładnie opowiada terapeuta na konsultacji. Przykładowo przyjmując, że pacjent musi schudnąć 3 kg, a docelowo chce ważyć 60 kg, to, aby rozpocząć proces wyprowadzenia z diety, musi zredukować wagę do 57 kg.

Trzeci etap procesu został tak skonstruowany, żeby przyzwyczajać organizm do większej ilości węglowodanów, i trochę też do soli. W trakcie etapu wyprowadzenia z diety organizm powinien wyrównać sobie ok. trzy kg. I właśnie dlatego pacjenci GACA SYSTEM redukują więcej kilogramów, żeby organizm na ostatnim etapie wyrównał sobie te dodatkowe kilogramy, podczas wprowadzania dodatkowych elementów w diecie.

Aby móc w pełni cieszyć się z osiągniętej formy, niezwykle istotne jest to, aby zrealizować wszystkie etapy procesu łącznie z wyprowadzeniem z diety. Jest to bardzo ważne w kontekście odniesienia pełnego sukcesu w procesie odchudzania.