Brak pełnej sprawności fizycznej powoduje dyskomfort. Trudniej wówczas funkcjonować w społeczeństwie, trudniej dbać o siebie i swoich bliskich. Niższa sprawność ? nabyta lub wrodzona, często jest źródłem stresu i może powodować gorsze samopoczucie, a nawet depresję. Pacjentki Konrada Gacy postanowiły jednak zrobić coś dla siebie…

W środę w studiu ?Odchudzania na śniadanie? zagości Sylwia Pogwizd. 39-latka z Lubina nie widzi od urodzenia. Widzowie poznali ją na początku lutego, kiedy Konrad Gaca zaprosił ją do wzięcia udziału w III edycji kampanii. Od tamtej pory pani Sylwii udało się wykonać powierzone jej zadanie oraz… rozpocząć terapię otyłości zgodnie z zaleceniami eksperta akcji.

W najbliższym odcinku widzowie przekonają się czy pani Sylwia poczyniła już jakieś postępy w redukcji wagi. Jej proces rozpoczął się 7 tygodni temu. Kobieta ważyła wówczas ponad 100 kg przy wzroście 1,55m.

Zobacz pierwszy odcinek z udziałem Sylwii Pogwizd.

Do pani Sylwii dołączy w studiu także Ewa Boberska, pacjentka Konrada Gacy, która zredukowała prawie 37 kg i od roku utrzymuje prawidłową wagę. Obie kobiety łączy… brak pełnej sprawności podczas realizacji procesu. Sylwia Pogwizd jest osobą niewidomą, dodatkowo w wieku 15 lat jeździła na wózku inwalidzkim. Z kolei pani Ewa po udarze mózgu utraciła częściową sprawność lewej połowy ciała.

12829101_1068858256515074_6296275784700177332_o.jpg

Dla Ewy Boberskiej proces redukcji wagi był szansą na powrót do pełnej sprawności i radości życia. Poza niedowładem po udarze, Gacowiczka przyjmowała leki na nadciśnienie i niedoczynność tarczycy. Ponadto cierpiała na depresję. Początkowo wynikała ona z obniżenia sprawności, jednak kiedy ta zaczęła wracać, głównym problemem był brak poczucia własnej wartości związany z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Wszystko się zmieniło za sprawą Mądrego Odchudzania. Już w środę pani Ewa udzieli uczestniczce kampanii kilku rad, jak realizować proces redukcji wagi mimo braku pełni zdrowia.

Konrad Gaca jak zwykle przygotował dla widzów cenną dawkę wiedzy i porad z zakresu zdrowia. Tym razem ekspert będzie mówił o tym, jak… przyjmować płyny. Kiedy, co i ile należy pić, by zdrowo funkcjonować? Już w środę wszystko się wyjaśni!

Środa, 20 kwietnia, 8:00 ? 11:00, TVP 2 i TVP Polonia. Bądźcie z nami!