Historia baśniowego Kopciuszka od lat wzrusza i zachwyca tysiące osób na całym świecie. Która z dziewczynek i kobiet nie czeka na moment, by poczuć się piękną i wyjątkową? Są jednak takie panie, które nigdy nie czuły się atrakcyjne…

Zgodnie z tradycją IV edycji „Odchudzania na śniadanie” Konrad Gaca zaprosił dziś do studia dwie osoby: jedną na starcie terapii nadwagi i otyłości, a drugą już po jej zakończeniu. Tym razem w roli „absolwentki” na kanapach „Pytania na śniadanie” zasiadła Karolina Laskowska, znana widzom z I edycji kampanii. Jej rezultat to minus 42 kg.

– Startowałam od 110 kg – mówi Karolina. – Uznałam, że jako osoba szczupła byłabym bardziej atrakcyjna, przebojowa i pełna życia – dodaje Gacowiczka. 32-latka wspomniała też o tym, że w przeszłości patrząc w lustro, nie zdawała sobie sprawy ze skali swojej nadwagi. – Bycie szczupłym daje dużo możliwości, a życie grubego człowieka jest cięższe – trudno choćby kupić ubrania – przyznaje pani Karolina.

Postrzeganie świata z perspektywy szczupłej osoby to plany Violetty Kraj, która waży obecnie 124 kg. – Chciałabym żyć aktywnie dla mojego syna – wyznaje kobieta. Dodatkową motywacją dla pani Violetty jest kwestia wyglądu. – Kobieta, która ma nadwagę, nie jest atrakcyjna – mówi.  – Nie należy się wstydzić tego, że motywacją do redukcji wagi jest atrakcyjny wygląd – przyznaje Konrad Gaca. Twórca mądrego odchudzania wspomniał o pozostałych zaletach dobrze przeprowadzonej terapii. – Proces redukcji wagi uczy dobrej organizacji i powoduje wzrost poczucia własnej wartości.

Co jest sednem mądrego odchudzania? Od jak dawna pani Violi doskwiera nadwaga i na czym polegały jej wcześniejsze próby odchudzania? Co mówili znajomi Karoli Laskowskiej, kiedy zredukowała 42 kg? Zobaczcie materiał ze studia.

Podsumowanie dyżuru telefonicznego Konrad Gaca rozpoczął od przywołania wspaniałych emocji telewidzów, którzy często… płaczą z radości na starcie rozmowy. Tematem, który przewijał się dziś często w pytaniach widzów, był… trening. Konrad Gaca opowiedział o 3 najczęstszych błędach treningowych: ćwiczeniach na czczo, złym doborze aktywności oraz intensywności treningu.

Jeśli jesteście ciekawi, jak się ich wystrzegać, a więc co jeść przed porannym treningiem oraz jak ćwiczyć, by osiągać najlepsze rezultaty, zobaczcie nagranie.

Już za tydzień kolejna odsłona kampanii „Odchudzanie na śniadanie”. Kogo tym razem zaprosi do studia Konrad Gaca i jakich rad udzieli widzom? Przekonamy się już w następną środę. Do zobaczenia!