Problem nadwagi i otyłości bywa przyczyną licznych problemów zdrowotnych. Zazwyczaj kojarzymy je z układem krążenia, układem ruchu czy ogólnym brakiem sprawności. Bywa jednak, że zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej utrudnia także zajście w ciążę…

Tematem środowego odcinka kampanii będzie relacja między nadwagą i otyłością, a macierzyństwem. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć po raz kolejny Karolinę Stolarczyk z Parczewa, bohaterkę III edycji „Odchudzania na śniadanie”. Kobieta wysłała zgłoszenie do Konrada Gacy, ponieważ brakowało jej pewności siebie w codziennych relacjach z otoczeniem, miała także nadzieję na poprawę mowy. Przyczyną takiego stanu rzeczy był niedosłuch oraz… waga 87 kg przy wzroście 1,58 m.

Zobacz, jak pacjentka Konrada Gacy wyglądała na początku swojej drogi.

Lekarze zdiagnozowali u Karoliny także zespół policystycznych jajników, co dawało jej znikome szanse na zajście w ciążę. Dzięki terapii nadwagi i otyłości kobieta schudła 20 kg. Obecnie… spodziewa się pierwszego dziecka! Redukcja tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w obrębie talii powoduje ustabilizowanie gospodarki hormonalnej i jest polecana osobom leczącym niepłodność.

Drugim gościem Konrada Gacy będzie 27- letnia Natalia Izdebska z Poznania. Jej marzeniem jest zostać mamą. Po dwóch latach starań i szeregu badań lekarskich, otrzymała od lekarzy taką samą diagnozę jak Karolina. Dodatkowo występuje u niej niedrożność jajników. Lekarze dają jej ok. 10% szans na bycie mamą, wskazując jednocześnie otyłość jako jedną z głównych przeszkód. Jeśli Natalii uda się schudnąć 20-30 kg, jej szanse na zajście w ciążę bardzo wzrosną. To właśnie jest główna motywacja poznanianki, która właśnie rozpoczyna swoją przygodę z Mądrym Odchudzaniem.

Jeśli jesteście ciekawi, jak zmieniło się życie Karoliny Stolarczyk i jak swoją przyszłość widzi Natalia Izdebska, oglądajcie koniecznie kolejny odcinek IV edycji kampanii.

„Pytanie na śniadanie”, środa 1 lutego 2017, 8:00 – 10:55, TVP 2 i TVP Polonia. Do zobaczenia!