?Cytrusowe Orzeźwienie? to dwugodzinny rytuał, który doskonale wygładza skórę, a także pomaga się zrelaksować. Dzięki kosmetykom zawierającym owocowe ekstrakty jest on również prawdziwą ucztą dla zmysłów.

?Cytrusowe Orzeźwienie? to jeden z zabiegów dostępnych w gabinecie masażu w GACA CENTRUM URSYNÓW. Trwa około dwóch godzin i składa się z trzech etapów: cukrowego peelingu, pobytu w saunie oraz masażu całego ciała. Polecamy go przede wszystkim z uwagi na jego antycellulitowe właściwości.

Rytuał rozpoczynamy od peelingu. Wykonujemy go kosmetykiem zawierającym cukier, roślinne olejki oraz wyciąg z owoców. Kryształki cukru doskonale oczyszczają i wygładzają skórę, usuwając suchy, łuszczący się naskórek. Witamina E oraz ekstrakty z mandarynki, limonki i cytryny wspomagają natomiast redukcje cellulitu oraz rozjaśniają skórę. Z kolei olej z rokitnika pozostawia skórę gładką, miękką i delikatnie natłuszczoną.

Kolejnym etapem rytuału jest pobyt w saunie (zalecanej pacjentom GACA SYSTEM raz na 14 dni, nie wcześniej niż od drugiego tygodnia terapii). Rozgrzewanie organizmu powoduje, że naczynia krwionośne się rozszerzają, a co za tym idzie, przyspiesza się przemiana materii. Podczas pobytu w saunie, wraz z potem, z organizmu usuwane są także toksyny. Ciepło wpływa również kojąco na organizm, rozluźnia mięśnie i wprowadza umysł w stan relaksu. Sauna poprawia ponadto elastyczność skóry.

Dopełnieniem rytuału ?Cytrusowe Orzeźwienie? jest ujędrniający masaż wykonywany przy użyciu satynowego musu do ciała marki Norel. Masaż rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu wspomaga proces odchudzania. Pomaga również w redukcji tzw. ?skórki pomarańczowej?, wyrównując jej strukturę oraz koloryt. Składniki musu wykorzystywanego do masażu, czyli olej słonecznikowy, olej jojoba oraz oliwa z oliwek dodatkowo nawilżają, wygładzają i zmiękczają naskórek. Z kolei zawarty w kosmetyku ekstrakt z cytryny poprawia elastyczność i napięcie skóry, a witaminy E i C spowalniają procesy starzenia. Masaż musem cytrynowym zapewnia więc uczucie świeżości i sprawia, że skóra staje się satynowo gładka w dotyku.
cytrusowe orzeźwienie
Rytuał cytrusowy polecamy szczególnie osobom, które chcą dodatkowo wzmocnić jędrność i elastyczność swojej skóry, a także wspomóc proces redukcji cellulitu. Na zabiegi oraz porady dotyczące doboru najwłaściwszych metod pielęgnacji zapraszamy do gabinetów w naszym ośrodku.