Pierwszy odcinek nowej edycji „Odchudzania na śniadanie” dostarczył widzom nowych powodów do refleksji nad wytrwałością i dążeniem do celu. Goście Konrada Gacy udowadniają, że motywacja i hart ducha mają większe znaczenie niż potencjalne przeszkody.

Konrad Gaca zaprosił dziś do studia „Pytania na śniadanie” dwoje swoich pacjentów, Sylwię i Łukasza, dla których redukcja tkanki tłuszczowej oznacza poprawę zdrowia i… bycie lepszymi rodzicami. Sebastian Łukacki kończy swoją przygodę z Mądrym Odchudzaniem. Widzowie kampanii poznali go w lutym 2016, kiedy rozpoczynał swoją drogę do szczupłej sylwetki.

– Sebastian, niegdyś zawodowy żołnierz-komandos, miał wypadek na motocyklu, w wyniku którego zapadł w śpiączkę i był zmuszony do poruszania się na wózku inwalidzkim – przypomina Konrad Gaca. – Cała nasza praca zmierzała w kierunku jego powrotu do sprawności fizycznej. Sebastian zredukował 22 kg – dodaje. Sam żołnierz, dziś szczupły i uśmiechnięty, także wspominał czasy swojej pełnej sprawności oraz rzeczywistość po wypadku. – Zawsze lubiłem jeść, ale dzięki dużej aktywności, wszystko spalałem. Po wypadku byłem unieruchomiony – wyjaśnia pan Sebastian. Półroczny okres tuż po wypadku, kiedy przebywał w śpiączce, krótko podsumowuje: „śniło mi się, że muszę się obudzić, bo spóźnię się do pracy”.

Jak Sebastian Łukacki wyglądał rok temu? Z jakim nastawieniem rozpoczynał terapię nadwagi i otyłości? Zobaczcie relację z III edycji „Odchudzania na śniadanie”, podczas której były komandos pierwszy raz spotkał się z Konradem Gacą.

Sylwia Spólny dopiero zaczyna swoją przygodę z Mądrym Odchudzaniem. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. – Zależało mi na tym, żeby Sylwia i Sebastian byli razem w dzisiejszym odcinku, dlatego że walczą, mimo przeciwności losu – mówi Konrad Gaca. Pani Sylwia cierpi na łamliwość kości i spodziewane nasilenia choroby nastąpi w okresie menopauzy. – Do tego czasu trzeba jej organizm jak najbardziej usprawnić – wyjaśnia ekspert.

Pani Sylwia wyznała, że chce zredukować wagę dla synów. – Chciałabym schudnąć 25 kg. To pozwoli mi wstać z wózka i chodzić o kulach – wyznaje. – Sylwia jest jeszcze na początku drogi, a już widzę, że ma ogromny zapał – mówi twórca Mądrego Odchudzania.
Konrad Gaca, podając za wzór Sebastiana Łukackiego, udzielił widzom kilku wskazówek związanych z wytrwałością w dążeniu do celu. – Kiedy ktoś mówi, że nie ma siły pójść na trening, myślę o Sebastianie, który pisze do mnie sms’y 3 razy dziennie z prośbą o 2 treningi jednego dnia – podsumowuje.

Dlaczego zdrowe nawyki powinny pozostać częścią życia także po odchudzaniu? Czemu służy refleksja połączona z analizą nieudanych prób redukcji wagi? Czy chaos w odchudzaniu jest wskazany? Zobacz pełny materiał ze studia.

Na koniec Konrad Gaca podsumował swój dyżur telefoniczny. – Telefony się urywały i często poruszany był w nich problem kryzysów, zwłaszcza po świętach – mówi ekspert. – Kiedy mamy kryzys, postawmy odchudzanie na I miejscu w naszym życiu przez 24 godziny – radzi Konrad Gaca i dodaje: – To jest dobry czas, żeby podjąć wyzwanie i podziałać do wakacji. Ekspert radził także, że najlepiej zacząć realizować noworoczne postanowienie o szczupłej sylwetce od 1-2 treningów tygodniowo, a także przywołał przykład pani Eli, z którą rozmawiał podczas dyżuru. Kobieta rozpoczęła odchudzanie od wagi 120 kg i z sukcesem zredukowała już 55 ? niestety, i ona poczuła, że nadszedł kryzys, dlatego zadzwoniła poprosić Konrada Gacę o radę.

Spośród osób, które zadzwoniły dziś do studia, trzy otrzymały najnowszą książkę Konrada Gacy, „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji”.

Kolejny odcinek „Odchudzania na śniadanie” już za tydzień na antenie TVP 2 i TVP Polonia. Bądźcie z nami!

Zobacz galerię zdjęć: