piątek, 5/10/2018

Maciej Nowocin schudł 14 kg

Mam formę i kondycję jak nigdy dotąd!

Maciej Nowocin ma 45 lat. Mieszka w Warszawie z żoną i 19-letnim synem. Prowadzi własną firmę pralniczą. Do Gaca Centrum przyszedł za przykładem żony. Miał 14 kg nadwagi i bardzo słabą kondycję. Wystarczyło kilka miesięcy, a formę ma jak nigdy dotąd i nawet ślubny garnitur sprzed 21 lat jest na niego za duży..

Jako nastolatek byłem dość gruby, ale dlatego, że brałem leki sterydowe. Potem waga bardzo mi spadła, ale z biegiem lat dorobiłem się brzuszka i prawie 100 kg na wadze dawało mi się już we znaki. Chociaż  nie miałem dużo kilogramów do zrzucenia, to jednak bardzo odbijało się to na mojej kondycji i zdrowiu. Trudno mi się chodziło po schodach, a brzuch przeszkadzał mi w prostych czynnościach jak chociażby wiązanie butów.  Przed rozpoczęciem odchudzania miałem też 3 – krotnie przekroczony cholesterol, a dodatkowe kilogramy potęgowały problemy z kręgosłupem.

Do Gaca System przyszła najpierw moja żona, a ja dołączyłem do niej. Na początku trzeba było trochę przestawić się organizacyjnie, jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków.  Jako że z pasją lubię gotować, to szybko przejąłem pałeczkę i to ja przygotowywałem rano posiłki z diety, bo wiadomo, paniom więcej czasu potrzeba na przygotowanie się do rannego wyjścia z domu.

Dieta jedno, ale systematyczne ćwiczenia do niej dobrane też mi dużo pomogły, również na kręgosłup, z którym od dawna mam problemy. Potwierdził to od lat prowadzący mnie fizjoterapeuta. Gdy pojawiłem się po 4 miesiącach odchudzania, powiedział, że jestem całkiem innym pacjentem, bo mam bardzo rozćwiczone mięśnie i  widzi zdecydowaną poprawę.  Do normy wrócił też cholesterol.

Teraz czuję się świetnie. Schudłem 14 kg i mam formę i kondycję jak nigdy dotąd.  Jestem po wyprowadzeniu z diety i po całkowitej wymianie garderoby. Spodnie z rozmiaru 34 wymieniłem na 31. I nawet mój ślubny garnitur sprzed 21 lat jest na mnie za duży. Nawet żona zaskoczona jest tą moją przemianą. W trakcie odchudzania usłyszałem od niej… „a ja myślałam, że Ty jesteś tak zbudowany”.. A to zdecydowanie nie były mięśnie …

To rodzinne odchudzanie stało się dla nas sposobem na wspólne spędzanie czasu, bo zaczęliśmy 3 razy w tygodniu przychodzić do Gaca Centrum na ćwiczenia i ten czas to był taki czas dla nas do pogadania i bycia razem.  Wspólny cel spowodował również, że byliśmy dla siebie wsparciem w tym działaniu, gdy przychodziły trudniejsze dni.

Wprawdzie trochę ograniczyliśmy spotkania towarzyskie, ale nie brakuje mi tego, bo dzięki temu całkowicie wyeliminowałem alkohol, który – jestem przekonany – że przy mojej bardzo aktywnej fizycznie pracy był przyczyną tak znacznego przyrostu wagi. Zresztą poznanie zasad Gaca System bardzo zmieniło moje podejście do żywienia.  Zacząłem jeść np. ryż czy kasze, a kiedyś to były tylko ziemniaki.. I nie pomyślałem nawet, że można inaczej..

Pomimo zakończonego odchudzania, nie zamierzam z Gaca Centrum odchodzić.  Nadal tu ćwiczę, zdrowo się odżywiam i wszystkim polecam Gaca System, a szczególnie tym, co tak jak ja przez wiele lat, nie przypuszczają nawet, że mogliby wróć do dawnej formy i sprawności.  A to jest możliwe i ja jestem tego przykładem!