piątek, 11/01/2019

Dorota Gazda schudła 22 kg

Znów jeżdżę na nartach…

Dorota Gazda ma 58 lat i mieszka w Katowicach. Od prawie 27 lat pracuje w zarządzie spółdzielni mieszkaniowej. Jest rodowitą Ślązaczką. Z Gaca System schudła 22 kg, zyskując zdrowie, fit figurę i nowych przyjaciół!

Moje problemy z wagą zaczęły się podczas dorastania. Jednak najwięcej przytyłam po ciążach i od tamtej pory przeszłam przez chyba wszystkie diety świata. Chudłam wprawdzie po 10 – 15 kg, jednak w krótkim czasie przychodził efekt jo-jo. Przez te lata czułam się źle z tak dużą wagą, ale nigdy nie udało mi się trafić na dietę, która dałaby w miarę trwały efekt. Czas leciał, a mi przybywało problemów zdrowotnych – szczególnie z kręgosłupem. Byłam też szykowana już do wszczepienia endoprotez kolan. Miałam podwyższony cholesterol i problemy z tarczycą – niedoczynność i Hashimoto. Gdy endokrynolog ustawiał mi hormony, powiedział, że nie mam, co liczyć, na to, że znacząco schudnę.

O GACA SYSTEM powiedziała mi koleżanka, z którą od zawsze wspólnie odchudzałyśmy się. Ona zaczęła odchudzanie w Gaca System przede mną i wprawdzie widziałam po niej, że zaczyna „niknąć w oczach”, ale w tamtym momencie bardzo sceptycznie podchodziłam do jakiegokolwiek odchudzania. Po tych wszystkich dietach, które skończyły się porażką, nie widziałam już sensu podejmowania kolejny raz wysiłku, który docelowo i tak nie da oczekiwanego efektu. Jednak ona przekonała mnie, żebym spróbowała… Ostatni raz. To było parę dni przed spotkaniem motywacyjnym w katowickim ośrodku… poszłam więc na to spotkanie.

Na szczęście akurat wtedy była możliwość rozpoczęcia odchudzania od bezpłatnego tygodnia próbnego, pomyślałam, więc, że więcej mam do zyskania niż do stracenia i zapisałam się. Okazało się, jednak, że tańce, na które chodziłam i które są moją pasją i „spacery z kijami”, które miałam zalecone przez lekarza plus ćwiczenia dobrane do diety w Gaca System, to było za dużo aktywności jednocześnie. Moje odchudzanie stanęło pod znakiem zapytania, bo nie chciałam z niczego rezygnować. Na szczęście udało się to pogodzić. Przez cały proces odchudzania systematycznie ćwiczyła i trzymałam dietę, chociaż zdarzały się czasem jakieś wpadki, bo była impreza czy spotkanie służbowe, ale zawsze szczerze mówiłam o tym terapeucie na konsultacjach.

W Gaca System znalazłam to, czego szukałam, bo tu wszystko razem było odpowiednio spięte i w tym tkwi sukces. Sama dieta czy same ćwiczenia nigdy nie dadzą takiego efektu. Przekonałam się o tym na sobie, bo ćwiczyć zawsze ćwiczyłam, na diecie też niejednej byłam, ale wygląda na to, że nieodpowiednio ćwiczyłam w stosunku do tego, co jadłam. Na ćwiczeniach starałam się spalić jak najwięcej kalorii, ale to nic nie dawało, a nigdy żaden trener nie zwrócił mi uwagi, że jak chcę schudnąć, to mam patrzeć na tętno podczas ćwiczeń a nie na ilość spalonych kalorii. Dopiero w Gaca Centrum wszystko mi wyjaśniono…

W tej chwili bez ruchu i ćwiczeń to ja sobie nie wyobrażam życia i co najważniejsze, wiem, jak ćwiczyć, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Nie boli mnie już kręgosłup ani kolana, a o endoprotezach mogę zapomnieć. Ostatnio, gdy byłam na kontroli u endokrynologa, który przestrzegał mnie przed trudnościami w zrzuceniu wagi – to mnie nie poznał. Powiedział, że jest wręcz niemożliwe to, co ze sobą zrobiłam i że jest pełen podziwu. Mówił, że widział, że byłam bardzo zdeterminowana, natomiast, że tyle wagi dałam radę zrzucić przy niedoczynności i Hashimoto, to jest olbrzymi sukces. I ja dokładnie tak to czuję!

W kilka miesięcy zrzuciłam ponad 20 kg i na początku to ludzie na ulicy poznawali mnie tylko po głosie. Ale nic dziwnego, bo jestem osobą publiczną na osiedlu, mieszkam tam od ponad 30 lat i zawsze widzieli mnie przy kości, a naraz zjechałam z rozmiaru 46 do rozmiaru 36…

Cieszę się bardzo z tej zmiany, bo nie przypuszczałam nawet, że jeszcze kiedyś będę wyglądać tak jak w tej chwili i z tym wyglądem czuję się super. Po prostu jak młoda dziewczyna i nie słucham tych, co mówią, że wyglądam za szczupło. Cały czas szlifuję formę, zdrowo się odżywiam i zrobię wszystko, żeby, broń Boże, nie musieć kupować większych ubrań. To jest moja motywacja!

Nigdy też nie przypuszczałam, że jeszcze kiedyś wrócę do jazdy na nartach a jednak znowu jeżdżę i na nartach i na łyżwach. Tańczę, biorę udział w zawodach Nordic Walking. To wszystko są rzeczy, które sprawiają mi przyjemność i nie byłyby możliwe, gdybym nie schudła i dlatego polecam i będę polecać odchudzanie w GACA SYSTEM. Wiele osób trafiło już tutaj za moim przykładem a ja, mimo że jestem już od dawna po wyprowadzeniu z diety, to ciągle przychodzę tu ćwiczyć, bo w Gaca Centrum czuję się jak w rodzinie!