Małgorzata Kapusta

sobota, 17/11/2018

Małgorzata Kapusta schudła 23 kg

Schudłam i zyskałam pasję..

Małgorzata Kapusta ma 36 lat i pochodzi z Niemiec k. Lublina. Z zawodu jest urzędnikiem państwowym. Przez lata nie potrafiła poradzić sobie z kilogramami pozostałymi po ciąży. W Gaca System schudła 23 kg w 7 miesięcy. Odzyskała zdrowie, energię, radość życia i po latach znów z przyjemnością patrzy w lustro.

Moje problemy z nadwagą zaczęły się po studiach, gdy zaszłam w ciążę. Przytyłam wtedy ponad 20 kg i większość tych kilogramów została już ze mną na lata. Podejmowałam próby odchudzania, jednak, pomimo że biegałam i stosowałam diety z Internetu, to żadna z nich nie przyniosła oczekiwanego efektu – oprócz efektu jo-jo, który dopadał mnie po każdej próbie zrzucenia kilogramów. I tak mijały lata, a ja byłam coraz bardziej sfrustrowana brakiem rezultatów moich wysiłków. Czułam się coraz gorzej i fizycznie i psychicznie.

Najbardziej irytowało mnie to, że gdy chciałam sobie kupić w sklepie jakieś fajne ubranie, to wszystkie w moim rozmiarze wyglądały na mnie źle. Nosiłam luźne bluzki, które nazywałam ”maskownicami”, bo pod nimi nie było widać tego, jak naprawdę wyglądam.

Po pewnym czasie do złego samopoczucie dołączyły się problemy zdrowotne: nadciśnienie, cukrzyca i problemy z tarczycą, a jakikolwiek wysiłek powodował u mnie coraz większe zmęczenie. Decyzję o odchudzaniu podjęłam w dniu swoich 36 urodzin. Stanęłam wtedy przed lustrem i stwierdziłam, że nie podobam się sobie i że chciałabym coś zmienić w swoim życiu, chociażby po to, żeby poprawić swój stan zdrowia.

O Gaca System dowiedziałam się od mojego kolegi, który już był w procesie odchudzania i po rozmowie z nim zdecydowałam się przyjść na spotkanie motywacyjne, po którym podjęłam wyzwanie i rozpoczęłam przygodę w Gaca System.

Dokładnie tak! Przygodę…, bo wszystko to, co przydarzyło mi się podczas odchudzania, było jedną wielka przygodą… Wierzyłam, że dzięki temu zyskam zdrowe i szczęśliwe życie. Powiedziałam sobie na samym początku – Gośka dasz radę, bo kto jak nie Ty..

Początki nie były łatwe, bo bardzo lubiłam jeść. Zdarzało się nawet, że jadłam dwa obiady – jeden w pracy a drugi w domu. Nowe zasady odżywiania powodowały, że na początku byłam głodna. Jednak efekt był wart tych wyrzeczeń. Kolejne miesiące mijały, kilogramy spadały, a ja zaczęłam coraz fajniej wyglądać i miałam coraz więcej energii, dlatego bardzo szybko przyzwyczaiłam się do nowego stylu życia. Trzymałam się zaleceń żywieniowo-treningowych i byłam systematyczna w działaniu.

Bardzo lubię gotować, więc przygotowywanie zbilansowanych posiłków nie sprawiało mi trudności, wręcz była to fajna zabawa. Nadal jadłam obiady z kolegami z pracy, tylko że oni zjadali obiady z restauracji, a ja te przygotowane przez siebie w pudełkach.

W Gaca System zostałam otoczona profesjonalną opieką zarówno terapeutów jak i trenerów, którzy zawsze służyli radą, motywowali do pracy nad sylwetką i cieszyli się razem ze mną z osiągniętych efektów. Przez cały proces odchudzania towarzyszyło mi również wsparcie rodziny, przyjaciół i kolegów z pracy. Dziękuję im za to, że zawsze motywowali mnie do działania, byli przy mnie w dążeniu do celu, słyszałam od nich, że dam radę i że świetnie wyglądam, to dodawało mi chęci do dalszej walki o nowe Ja.

To wszystko złożyło się na mój sukces, ale było też początkiem nowej pasji, którą stały się ćwiczenia na siłowni. Odkryłam, że aktywność fizyczna pomimo wysiłku sprawia, że jestem pozytywnie nakręcona i pełna chęci do życia.

Bardzo ważne jest też dla mnie to, że podczas odchudzania nauczyłam się jak przygotowywać smaczne, kolorowe i w pełni zbilansowane posiłki i jak dbać o swoją sylwetkę, aby świetnie wyglądać i cieszyć się ze swojego odbicia w lustrze.

Teraz, gdy idę na zakupy, już nie boję się zobaczyć jak wyglądam. Rozmiar 34 daje mi poczucie, że stałam się piękną, atrakcyjną kobietą bez kompleksów, a ”maskownice” poszły w zapomnienie. Dla takich chwil warto było podjąć wyzwanie… dla takich chwil warto żyć.

Po procesie odchudzania zrobiłam badania kontrolne, aby sprawdzić, jaki jest mój stan zdrowia. Wszystkie wyniki zdecydowanie się poprawiły, unormowało się ciśnienie, zniknęły problemy z cukrzycą, a ja czuję się lekka.

7 miesięcy potrzebowałam, aby z rozmiaru 44 wskoczyć w rozmiar 34 i poczuć się całkiem inną osobą. Szczęśliwą, pełną pozytywnej energii i satysfakcji z tego, że ”dałam radę” Efekt, jaki uzyskałam w Gaca System, jest spełnieniem moich marzeń, ale może być też i Twoich! Więc nie zastanawiaj się zbyt długo, bo mamy tylko jedno życie i warto być szczęśliwym… .