GACA SYSTEM to kompleksowy program odchudzania, którego podstawą jest indywidualnie dostosowana dieta oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia. W procesie redukcji tkanki tłuszczowej ważną rolę odgrywa także zalecana suplementacja oraz systematyczne wykonywanie automasaży. Dziś przypominamy, jak należy się masować, by uzyskać najlepsze efekty.

Po pierwsze: wykonuj masaż w sposób systemowy

Ta zasada to jeden z 10 tajników sukcesu sformułowanych przez twórcę programu GACA SYSTEM. Masaż systemowy pomaga w ujędrnianiu ciała, wpływa korzystnie na kondycję skóry i wspiera proces usuwania toksyn z organizmu. Osobom realizującym proces mądrego odchudzania zaleca się, by automasaż wykonywały codziennie, według poniższego schematu. W określone dni tygodnia masujemy wskazane partie, a w weekend – całe ciało, z akcentem na te miejsca, na których ujędrnianiu i wysmuklaniu szczególnie nam zależy. Na początku należy masować się przez pięć minut dziennie, a potem stopniowo zwiększać ten czas.

Główne-zasady-dobrego-automasazu-2

Najlepiej przystąpić do masażu wieczorem, po kąpieli, gdy ciało jest rozgrzane. Należy też pamiętać, że podczas zabiegu mięśnie powinny być rozluźnione. Wskazane jest więc masowanie ciała w pozycji siedzącej.
Korzystaj z ujędrniających kosmetyków

Do wykonywania masażu wystarczają dłonie, ale można sięgać także po masażery (dostępne w drogeriach). Zalecane jest wykonywanie masażu z użyciem naturalnych olejków, (np. kokosowego, migdałowego, arganowego) lub kremów wyszczuplających, które dodatkowo wspomagają redukcję cellulitu i nawilżają skórę.

Pamiętaj o właściwej technice

Podczas masażu bardzo ważne jest wykonywanie odpowiednich ruchów, we właściwej kolejności. Masaż zaczynamy spokojniejszą techniką, czyli głaskaniem, które działa na skórę jak delikatny peeling. Kolejne techniki są intensywniejsze: wykonujemy rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie oraz szczypanie. Dzięki temu tłuszcz w komórkach tłuszczowych ulega rozbiciu i jest go łatwiej usunąć z organizmu. Na zakończenie wracamy do delikatniejszej techniki, czyli do głaskania.

Główne-zasady-dobrego-automasazu

Na zdjęciu: rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie oraz szczypanie

Kierunek ruchów podczas masażu jest zawsze dosercowy, dzięki czemu limfa dostaję się do węzłów chłonnych, a krew szybciej przepływa do serca. W przypadku mięśni brzucha ruchy wykonujemy zgodnie ze wskazówkami zegara. Ten wyjątkowy kierunek ruchu wzmaga prace jelit, poprawiając dodatkowo perystaltykę.

Wykonując masaż, należy doprowadzić do widocznego efektu przekrwienia (zaczerwienienia) skóry. Wówczas wiemy, że naczynia krwionośne się rozszerzyły, umożliwiając szybszy przepływ substancji odżywczych do tkanek i łatwiejszy odpływ produktów przemiany materii.

Efekty codziennego automasażu

Masaż wykonywany zgodnie z tymi wskazówkami sprawia, że skóra staje się bardziej gładka, jędrna oraz dotleniona. Dzięki masażowi następuję również szybsza regeneracja mięśni po treningu. Zabieg ułatwia eliminację tkanki tłuszczowej, wspiera redukcję cellulitu i wygładza rozstępy. Ponadto, pomaga obniżyć ciśnienie krwi i uregulować pracę serca.

Zachęcamy zatem do wykonywania masażu systemowego codziennie, zgodnie z zaleceniami.