Okres powakacyjny to dobry moment, by skorzystać z dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Pomogą one zregenerować skórę, zwłaszcza, jeśli latem była ona narażona na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych.

Wysokie temperatury, słońce, wiatr, czy kontakt ze słoną, morską wodą w czasie urlopu – to czynniki, które mogą sprawić, że skóra stanie się szorstka, poszarzała i zmęczona. Aby przywrócić jej równowagę, warto sięgnąć po fachową pomoc, czyli profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne.

Jesienią polecane są m.in. peelingi chemiczne i mezoterapia igłowa. Zabiegi te pozwalają nadać skórze świeży wygląd. Pomagają usunąć martwy naskórek, resztki opalenizny i zanieczyszczenia. Sprawiają też, że skóra staje się bardziej odżywiona.

Za wykonywaniem jesienią peelingów chemicznych przemawia jeszcze jeden argument. Po takim zabiegu wskazane jest unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce. Jesienna, często szara pogoda w oczywisty sposób temu sprzyja.

Osobom, które chcą dodatkowo zadbać o wygląd ciała, polecamy ponadto zabiegi z użyciem Eximii. Urządzenie to wykorzystuje zjawisko próżni, dzięki czemu pomaga skutecznie zredukować cellulit. Dodatkowo, poprawia przepływ krwi i limfy oraz pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie staje się ona bardziej jędrna, zwarta, zyskuje ładny i zdrowy wygląd. Najlepsze rezultaty estetyczne zabiegów z wykorzystaniem Eximii można uzyskać, gdy zaczniemy z nich korzystać na początku procesu redukcji wagi.

Wszystkie zabiegi należy oczywiście dopasowywać odpowiednio do rodzaju i do potrzeb skóry. W GACA CENTRUM ich właściwy dobór zapewniają kosmetyczki.