GACA CENTRUM ZAMOŚĆ jest wyjątkowym miejscem dla osób, które chcą zapanować nad nadwagą i otyłością. Już od siedmiu lat funkcję managera zamojskiego ośrodka pełni pan Tadeusz Gaca. Jak wyglądały początki GACA CENTRUM w Zamościu? Ile osób skorzystało dotychczas z terapii otyłości i nadwagi? I w jaki sposób zamojskie CENTRUM wspiera akcję pomocy „Na Maxa dla Maxa”? Odpowiedź na te pytania znajdą Państwo w rozmowie z panem Tadeuszem Gacą.

E. Nowak: Panie Tadeuszu, od kiedy pracuje Pan w GACA CENTRUM ZAMOŚĆ? Jaki był cel powstania ośrodka w Zamościu?

T. Gaca: W GACA CENTRUM w Zamościu pracuję od momentu jego otwarcia tj. od 9 stycznia 2009 roku.
Głównym powodem otwarcia GACA CENTRUM jest pomoc osobom w leczeniu nadwagi i otyłości. Pomagamy nie tylko odzyskać zdrowie, ale również sylwetkę i kondycję niezależnie od wieku i ilości zbędnych kilogramów.

Już uczestnicy pierwszej grupy, która rozpoczęła proces redukcji wagi, uzyskali spektakularne wyniki i zgodnie z ideą akcji zainspirowali kolejnych Zamościan do pracy nad zdrowiem i wyglądem.

W GACA CENTRUM ZAMOŚĆ z programu Konrada Gacy – GACA SYSTEM skorzystało już ponad 2800 osób. Osoby te mogą pochwalić się imponującymi wynikami, a ich osiągnięcia uwiecznione zostały poprzez uczestnictwo w sesjach zdjęciowych jako „Metamorfozy”. Artykuły prasowe o ich sukcesach ukazywały się wielokrotnie w prasie krajowej i zagranicznej. Zapraszam do obejrzenia naszej strony internetowej www.zamosc.gacasystem.pl

Działalność ośrodka doceniły ponadto władze miasta. GACA CENTRUM zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość przez Marcina Zamoyskiego i Andrzeja Wnuka.

  

E. Nowak: GACA CENTRUM w Zamościu cieszy się dużym zainteresowaniem, co jest tego powodem?

T. Gaca: Faktycznie chętnych do uczestnictwa w programie GACA SYSTEM nie brakuje. W większości są to osoby, które chcą odzyskać utracone zdrowie z powodu otyłości, a jednocześnie chcą też poprawić swój wizerunek i samopoczucie. Pacjentami naszego GACA CENTRUM są osoby w wieku 13-78 lat.

Innym czynnikiem wpływającym na tak liczną frekwencję w zajęciach treningowych jest doskonałe wyposażenie ośrodka w specjalistyczne urządzenia potentatów światowych marek takich jak: Matrix, Johnson. Ponadto pacjenci mają do swojej dyspozycji gabinet masażu, solarium, saunę oraz koktajl bar.

Dużym udogodnieniem dla zapracowanych pacjentów jest fakt, że CENTRUM czynne jest siedem dni w tygodniu do 14 godzin dziennie.

E. Nowak: Przed kilkoma tygodniami, tj. 18 czerwca br., odbył się II Międzynarodowy Zlot Gacowiczów w Kazimierzu Dolnym. Czy osoby z Zamościa uczestniczyły w tej imprezie?

T. Gaca: Tak, znacząca grupa Gacowiczów w tym roku również wzięła czynny udział w imprezie, a zamojskie CENTRUM reprezentował pan Krzysztof Opaliński, który zakwalifikował się do finału wyborów Mistera Gacowiczów. Nadmieniam, że w I Międzynarodowym Zlocie Gacowiczów tytuł II-vice Mistera Gacowiczów 2015 otrzymał nasz pacjent pan M. Pintal.

E.Nowak: Jak wiemy, powstała Fundacja Konrada Gacy „dlaczego?”, a pierwszym podopiecznym jest Max Świerkowski. Czy zamojskie CENTRUM bierze udział w akcji pomocy „Na Maxa dla Maxa”?

T. Gaca: Tak, oczywiście nasze GACA CENTRUM bierze czynny udział w zbiórce pieniędzy do skarbony wystawionej dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć finansowo Maxa.

Również pracownicy i Gacowicze z naszego CENTRUM angażują się w nakręcanie filmików wspierających akcję z najdłuższą żonglerką świata, którą rozpoczęła piłkarska reprezentacja Polski.

Ponadto, panie z recepcji uczestniczyły w sprzedaży okolicznościowych koszulek na rzecz Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?” podczas II Międzynarodowego Zlotu Gacowiczów w Kazimierzu Dolnym.

E. Nowak: Dziękuję Panu serdecznie za rozmowę.

T: Gaca: Ja również dziękuję i zapraszam do udziału w programie GACA SYSTEM wszystkich potrzebujących i zapewniam, że każda osoba, która znajdzie się pod naszą opieką, może liczyć na profesjonalną pomoc i życzliwe wsparcie.

Rozmawiała Elżbieta Nowak