Maryana Prokop ma 30 lat i pochodzi ze Zbaraża na Ukrainie. Proces realizowała za pośrednictwem platformy online. Schudła 30,5 kg. W talii straciła 24 cm, w biodrach 20 cm, a w udach 8 cm. Pani Maryana to Miss Foto Gacowiczek 2017! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Gacowiczką!


Pani Maryana rozpoczęła proces odchudzania, gdyż… przegrała zakład z przyjaciółką, która wierzyła w nią bardziej, niż ona sama. I jak podkreśla, ta „przegrana” okazała się jej największą wygraną! Na redukcji kilogramów zyskał nie tylko jej wygląd, ale też zdrowie i psychika. Teraz podchodzi do wyzwań z większą wiarą w siebie, bez kompleksów, więcej się też uśmiecha. Uważa, że pokusy nie są wiele warte, gdy człowiek cieszy się życiem, dobrze czuje się we własnej skórze i konsekwentnie dąży do celu.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Miss Foto Gacowiczek 2017!

Jakie są Pani wrażenia po przyznaniu tytułu Miss Foto Gacowiczek 2017? Co dla Pani znaczy ten tytuł?

Wybory od początku traktowałam jako zabawę i nie nastawiałam się ani na wygraną, ani na przegraną. Tuż przed ogłoszeniem wyników wyborów, w czasie prezentacji kandydatek, gdy emocje były już wielkie, uspokajałam nawet koleżanki, żeby się nie stresowały, gdyż jeszcze pół roku czy rok temu żadna z nas nie myślała, że weźmie kiedykolwiek udział w wyborach miss! To już była wielka wygrana i przygoda! Czuło się w tamtym momencie wielką pozytywną energię od osób, które nam kibicowały. Towarzyszyła temu radość i euforia. Byłam zdziwiona otrzymaniem wyróżnienia i bardzo się z niego cieszę. Zwłaszcza dlatego, że jeszcze niedawno nie lubiłam siebie na zdjęciach, unikałam ich, a teraz otrzymałam tytuł Miss Foto! To dla mnie więc ogromna przemiana. Na wszystkich zdjęciach z wręczenia nagród jestem uśmiechnięta! Teraz robię sobie dużo zdjęć, by nadrobić 30 lat ich unikania!

Maryana Prokop w czasie rozdania nagród

Prosimy o kilka słów o Konradzie Gacy.

Mogłabym powiedzieć o nim bardzo dużo! Pan Konrad, za pośrednictwem GACA SYSTEM, stał się niejako moim osobistym psychologiem. Moje niezadowolenie z wyglądu zewnętrznego, sprzed odchudzenia się, przekładało się bowiem na brak wiary w siebie i we własne możliwości. Byłam grubym dzieckiem i grubą nastolatką. Przez całe życie mówiłam sobie, że nie dam rady. Rodzina i znajomi musieli namawiać mnie, bym podjęła jakiekolwiek wyzwanie. Jeśli coś udało mi się osiągnąć, to miałam zawsze wytłumaczenie, że to przypadek, bo pewnie akurat nie było nikogo lepszego… To właśnie Konrad Gaca nauczył mnie wierzyć w siebie, a jego metoda stała się dla mnie przełomowa: zmieniłam swoje myślenie, zaakceptowałam i polubiłam siebie. Nauczyłam się podejmować nowe wyzwania. System dał mi równowagę – jestem świadoma swoich wad, ale już także i zalet. Nie wychodzę już z założenia, że nie dam rady, zawsze próbuję. Uważam, że Konrad Gaca daje takiego „kopa” do działania i dzięki temu mogłam zmienić swoje życie.

Jak zmieniło Pani życie mądre odchudzanie?

Zmian jest bardzo dużo – oczywiście wizualnie wyglądam lepiej, niż wtedy, gdy miałam 20 lat! Polepszył się także znacznie stan mojego zdrowia. Wcześniej miałam np. problem z nadciśnieniem, zbyt wysokim poziomem cholesterolu czy cukru. To wszystko się unormowało. Oczywiście bardzo ważne są także zmiany w psychice, bo GACA SYSTEM to nie tylko odchudzanie, ale także dobra psychologia. Inaczej podchodzę do ludzi, dużo się uśmiecham. To bardzo duża i pozytywna zmiana w moim życiu – od osoby zakompleksionej, wiecznie marudzącej do osoby pozytywnej, która często się uśmiecha i cieszy się tym, co ją spotyka, od osoby, która ciągle prosi o pomoc, bo nie daje sobie rady, do osoby, która podejmuje wyzwania, od osoby, która totalnie nie lubi swojego odbicia w lustrze, do osoby, która co chwilę robi sobie zdjęcia i chętnie chodzi na zakupy. Na mojej drodze pojawiły się też osoby, którym ta moja kompletna przemiana zaczęła przeszkadzać. To wszystko pozwoliło mi zrozumieć, kto naprawdę jest moim przyjacielem, kto mnie naprawdę wspiera. To też pokazuje, że nie wszyscy ludzie widzieli we mnie osobę, którą naprawdę byłam, tylko schowaną wewnątrz, pod otoczką negatywnych emocji, braku wiary w siebie i akceptacji siebie. Odkryłam prawdziwą siebie.

Dlaczego zdecydowała się Pani na redukcję wagi? I jak ocenia Pani realizację tego zadania z GACA SYSTEM?

Rozpoczęłam proces odchudzania, gdyż… przegrałam zakład! Obiecałam mojej przyjaciółce, która wierzyła we mnie bardziej niż ja sama, że jeśli dostanę pracę, na której mi zależało, to nadejdzie czas na kolejne zmiany w moim życiu i zacznę się odchudzać z programem Konrada Gacy. I paradoksalnie ta „przegrana” okazała się moją największą wygraną! Ten moment okazał się przełomowy. Pracę dostałam, więc dotrzymałam słowa przyjaciółce, dołączyłam do GACA SYSTEM i powoli zaczęłam wierzyć w siebie? Początki mojego odchudzania były różne, moja droga była kręta. Ale najważniejsze jest to, że wiele się nauczyłam. Było sporo górek, ale przejściu każdej z nich wyciągnęłam wnioski i wiem już, jakich błędów unikać. Z takim bagażem doświadczeń jest łatwiej iść dalej i trzymać się zdrowych zasad.

Dziękujemy za rozmowę!

Maryana Prokop podczas wręczania nagród