Nadmiar kilogramów ma negatywny wpływ na kondycję kręgosłupa. Bóle pleców i kręgosłupa towarzyszą wielu pacjentom rozpoczynającym proces redukcji wagi w GACA SYSTEM. Wszystkim osobom zmagającym się z tymi problemami polecamy masaż klasyczny kręgosłupa, który stanowi doskonałe uzupełnienie kompleksowej terapii otyłości i nadwagi.

Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób. Profesjonalny masaż ma nie tylko działanie lecznicze i likwiduje napięcia, ale także poprawia wygląd skóry, skutecznie ujędrnia ciało i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo masaż usuwa złuszczające się obumarłe komórki warstwy rogowej naskórka, rozszerza pory, otwiera kanaliki gruczołów potowych zwiększając tym samym dopływ powietrza do skóry, dzięki czemu jest ona bardziej dotleniona i uelastyczniona. Masaż wpływa także bardzo pozytywnie na tkankę mięśniową. Poprzez usuwanie toksyn z organizmu oraz polepszanie ukrwienia skóry i mięśni przyśpieszone zostają procesy przemiany materii w organizmie.

Podczas zabiegu stosowane są główne techniki masażu klasycznego, takie jak: głaskanie, które zawsze rozpoczyna i kończy zabieg, rozcieranie, ugniatanie punktowe, przełamywanie i oklepywanie. Zabieg wzbogacony jest także o techniki i chwyty zapożyczone z masażu leczniczego segmentarnego, takie jak: piłowanie.

Pacjenci GACA SYSTEM mogą korzystać z pomocy profesjonalnej masażystki z naszego ośrodka. Do klasycznego masażu kręgosłupa wykorzystywany jest specjalistyczny Top Massage – olejek do masażu Laboratorium Kosmetycznego Norel, który działa pielęgnująco na skórę. Receptura preparatu oparta jest na oleju wazelinowym.

Masaż trwa około 30 minut. Skutkiem zabiegu jest regeneracja i zwiększenie elastyczności mięśni, poprawa krążenia krwi i limfy oraz poprawienie wyglądu skóry.

Szczegóły w recepcji oraz w gabinecie kosmetycznym GACA CENTRUM ZAMOŚĆ. Serdecznie zapraszamy!