Motywacja jest paliwem do zmian – także tych związanych ze szczupłą sylwetką. Dobra motywacja to taka, która wynika z głębokiego przekonania osoby z problemem nadwagi lub otyłości, że redukcja wagi poprawi jej życie. Aby podnieść „temperaturę” motywacji, warto swoje postanowienie realizować z dobrym wsparciem bliskich osób, a najlepiej… wspólnie z nimi!

Dawid Polański z Redy ma 15 lat. Podczas pierwszej edycji „Odchudzania na śniadanie”, w kwietniu 2015 roku, napisał list do Konrada Gacy z prośbą o pomoc. Ważył wówczas ok. 100 kg, a jego wyniki badań budziły duży niepokój lekarzy i rodziców chłopca. Sam Dawid cierpiał z powodu braku akceptacji otoczenia… Dzięki Konradowi Gacy życie chłopca zaczęło się zmieniać…

Dawid wspierany przez bliskich zaczął redukować wagę zgodnie z zaleceniami twórcy mądrego odchudzania. W swoich dążeniach nie był sam – o swoje zdrowie postanowił zadbać także tata chłopca. Męskie działania przyniosły wspaniałe rezultaty: Dawid schudł 42 kg, a jego tata, Marcin, 60! Dziś obaj pozostają zdrowi i zadowoleni z życia.

Przykład rodziny Polańskich zainspirował wiele osób do walki o własne życie wolne od problemu nadwagi i otyłości. Gościem Konrada Gacy w najbliższym odcinku kampanii będzie pan Krzysztof Dębski, który ma nadzieję na zmianę swojego życia dzięki mądremu odchudzaniu. Pan Krzysztof waży obecnie 240 kg, a jego motywacją do zmian jest zarówno poprawa zdrowia i komfortu życia jak i… 13-letnia córka, Karolina, dla której 49-latek chce być przykładem.

Ekspertami w dziedzinie rodzinnych zmian są panowie Polańscy, dlatego ich obecność w studiu „Pytania na śniadanie” przyniesie panu Krzysztofowi dodatkową motywację. „Pytanie na śniadanie”, środa 8 lutego, 8:00 – 10:55, TVP 2 i TVP Polonia. Do zobaczenia!