Sportowa kariera to marzenie wielu osób, które kochają aktywność fizyczną. Większość z nich nie ma szans na poważne sukcesy: za późno zaczynają uprawiać daną dyscyplinę, poważne kontuzje przekreślają ich dalszy rozwój lub po prostu zbyt wielu zawodników osiąga lepsze wyniki. Co się dzieje ze sportowcami, których kariera dobiegła już końca?

Sylwia Krzemień (38 lat) to zawodniczka sumo, która przez 9 lat reprezentowała nasz kraj w kadrze narodowej. Uczestniczyła w imprezach sportowych na całym świecie, a do jej największych sukcesów należy tytuł Mistrzyni Świata z 2010 roku. Pani Sylwia zakończyła już karierę sportową i obecnie jest nauczycielem wychowania fizycznego.

Lata treningów w tak wymagającej dyscyplinie jak sumo wpłynęły na kondycję zdrowotną byłej zawodniczki. Sylwia Krzemień waży obecnie 152 kg – gdyby nie zakończona latem 2016 kariera, jej waga musiałaby wzrosnąć o ok. 20 kg. Teraz nie ma już jednak potrzeby, aby sportsmenka utrzymywała masę ciała na wysokim poziomie. Stąd jej wiadomość do Konrada Gacy…

Przygoda Barbary Tukendorf (64 lata) z mądrym odchudzaniem także zaczęła się od wiadomości. W przypadku pani Basi była ona równoznaczna ze zgłoszeniem do I edycji „Odchudzania na śniadanie”. Dziś, po sukcesie i redukcji 19 kg, Gacowiczka promienieje, zaraża ogromną energią i… powraca do marzeń sprzed lat, w tym… do biegania. Teraz, po 60-tce, pani Basia zaczęła regularnie startować w długodystansowych biegach, m.in. półmaratonach! Jej przykład inspiruje wiele osób…

Już w środę Konrad Gaca sprawi, że obie te niesamowite kobiety spotkają się w studiu „Pytania na śniadanie”. Sylwia Krzemień opowie widzom o swoim marzeniu: redukcji wagi do poziomu poniżej 100 kg, co w jej przypadku oznaczać będzie wielki krok w kierunku zdrowia. Barbara Tukendorf podzieli się zaś swoim amatorskim patrzeniem na sport i… na nową, szczupłą jakość życia.

„Pytanie na śniadanie”, środa 22 lutego, 8:00 – 10:55, TVP 2 i TVP Polonia. Do zobaczenia!

A jeśli jesteście ciekawi historii pani Barbary, możecie przeczytać ją TUTAJ.