Czasami okazuje się, że sama medycyna nie może w pełni pomóc. Wtedy potrzebny jest silny charakter, determinacja i wola walki, które w połączeniu pomagają wygrać niejedną bitwę. Idealnym tego przykładem jest pani Iwonna Piasecka-Ładyńska, nasza 65-letnia Gacowiczka, która, pomimo przebytego wcześniej wypadku, zredukowała swoją wagę o 16 kg. Dzięki Mądremu Odchudzaniu pani Iwonna odzyskała sprawność fizyczną i istotnie poprawiła komfort swojego życia. Nasza pacjentka zgodziła się udzielić nam odpowiedzi na kilka pytań.

Co było dla Pani motywacją do podjęcia procesu Mądrego Odchudzania w GACA SYSTEM?

Całe życie walczyłam o szczupłą sylwetkę, ponieważ miałam, niestety skłonności do tycia. I nagle zdarzył się wypadek, który wywrócił wszystko do góry nogami. Przez kilka lat walczyłam o odzyskanie sprawności, ale ponieważ moja aktywność fizyczna ogromnie zmalała, systematycznie przybierałam na wadze. Potem doszły normalne problemy związane z wiekiem i w szybkim tempie „urosłam” o jakieś 30 kg. Podejmowane próby odchudzania były jak walka z wiatrakami. Coraz trudniej było mi funkcjonować; i kiedy dowiedziałam się od koleżanki o GACA SYSTEM, postanowiłam spróbować.

Jakie były największe zmiany w Pani życiu wynikające z procesu redukcji wagi?

Największa zmiana to odzyskana sprawność fizyczna i polubienie swojego odbicia w lustrze. Powrót do rozmiaru ubrań sprzed lat codziennie dodaje mi skrzydeł. Dzięki pozytywnemu nastawieniu do życia wszystko idzie znacznie lepiej. To brzmi jak reklama GACA SYSTEM, ale faktycznie tak to działa.

Czy zdarzyły się Pani „potknięcia” w czasie realizacji procesu?

Nigdy nie zwątpiłam w sens tego przedsięwzięcia, ale oczywiście nie jestem człowiekiem doskonałym i potknięcia się zdarzają. Szczęśliwie skutki nie są tragiczne, najwyżej mniejszy spadek wagi w danym momencie. Od chwili gdy rozpoczęłam proces odchudzania, moja waga nigdy nie skoczyła w górę, a to dla mnie sukces.

Wspominała Pani o wypadku, wiem także, że rokowania lekarzy odnośnie Pani powrotu do sprawności fizycznej nie były pomyślne. Jak się Pani czuje obecnie?

Rzeczywiście po wypadku samochodowym, w którym od bioder w dół wszystko zostało połamane, lekarze rokowali, że nie będę chodzić bez pomocy przynajmniej jednej kuli. Jednak tak się zawzięłam, że ćwiczeniami i pływaniem doszłam do praktycznie pełnej sprawności (mimo endoprotezy biodrowej i potwornego bólu w trakcie ćwiczeń). Obecnie trudno zauważyć, że jestem nie do końca sprawną osobą. Ćwiczenia w GACA SYSTEM mam dopasowane do moich możliwości i dalej podnoszę swoją sprawność. A czuję się naprawdę fantastycznie!

Jest Pani bardzo silną osobą o pozytywnym nastawieniu do życia! Skąd Pani czerpie tę energię?

Pozytywne nastawienie do życia to wieloletnia suma różnych doświadczeń, połączona z głęboką wiarą, że chcieć to móc. Kilka lat mieszkałam w Indiach; myślę, że nie pozostało to bez wpływu na mój stosunek do życia. Poza tym kocham życie takie, jakie jest, a z każdego doświadczenia staram się wyciągać tzw. nauczkę. Ogólnie uważam, że im więcej optymizmu, tym więcej energii do życia i do pokonywania trudności.

Co by Pani mogła powiedzieć osobie, która waha się, czy podjąć proces odchudzania w GACA SYSTEM ze względu na ograniczenia ruchowe czy przebyte kontuzje?

Ograniczenia ruchowe ani kontuzje nie są żadnym przeciwwskazaniem do realizowania procesu. Wszystko można dostosować do stanu zdrowia dzięki pomocy terapeutów GACA SYSTEM. Najważniejsze to podjąć decyzję i oddać się jej z pełną determinacją. Przede wszystkim nie wolno się załamywać przy pierwszym potknięciu, a jeśli się pojawi, należy przejść nad nim do porządku dziennego i dalej kontynuować proces. Zresztą osób niepełnosprawnych wśród pacjentów GACA SYSTEM jest sporo, co widać na treningach.

Rozmawiała Marta Wawryszuk

wola-wywiad-z-pania-iwonna-piasecka-ladynska-1