„Każdy kilogram obywatela największym dobrem dla Maxa!! Straciłeś 1 kilogram, wpłać 1 zł na szczytny cel!!!” Pod takim hasłem w poznańskim GACA CENTRUM rozpoczęła się akcja, której celem jest zbiórka pieniędzy potrzebnych na leczenie Maxa – małego podopiecznego Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?”. Zachęcamy do przyłączenia się do niej. Razem pomóżmy uratować życie Maxowi!

Akcja została zapoczątkowana na facebookowej grupie poznańskiego GACA CENTRUM. Jej pomysłodawcami są nasi Gacowicze – pan Zbigniew Stanicki i pan Robert Rompalski, których poruszyła historia małego Maxa.

Max Świerkowski cierpi na zespół Crouzona. Całkowite wyleczenie chłopca jest możliwe, ale wymaga wielu operacji i leczenia w USA. Koszt to 1,5 mln złotych. Panowie postanowili wesprzeć Maxa w walce o życie, i w tym celu zapoczątkowali zbiórkę pieniędzy potrzebnych na jego leczenie pod hasłem: „Każdy kilogram obywatela największym dobrem dla Maxa!! Straciłeś 1 kilogram, wpłać 1 zł na szczytny cel!!!”. Autorem hasła jest pan Robert Rompalski.

Pan Zbigniew i pan Robert proponują, aby wszyscy Gacowicze, którzy chcą pomóc małemu podopiecznemu Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?” w walce o życie, za każdy zrzucony kilogram wpłacili złotówkę. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony naszych pacjentów.

Cały czas dołączają do niej kolejni Gacowicze o wielkich sercach. Na facebookowej grupie pojawiają się nowe wpisy osób, które postanowiły wesprzeć Maxa. Zacytujemy kilka z nich:

„Dobro mierzone kilogramami? Oczywiście, dorzucam utracone kilogramy”.

„Wracam z treningu i powiem, że skarbona na ladzie zaczyna tyć…Nasze ludziska otworzyły dzisiaj serducha i sakiewki…Są Wielcy! !!!!!!”.

„Kreatywność u chłopaków Roberta i Zbyszka wyszła na medal. Super chłopaki”.

„Super pomysł: ta mała jedna złotówka pomnożona, a ile da radości, bo może pomóc choremu chłopcu. Brawo przyjaciele GC”.

„SUUUPER!!!!!!! Co Poznań to Poznań”.

W naszym CENTRUM pojawiły się już plakaty informujące o zbiórce. Mamy nadzieję, że do akcji dołączą również Gacowicze z pozostałych ośrodków.