Sześcioosobowa reprezentacja GACA SYSTEM zajęła pierwsze miejsce wśród charytatywnych drużyn startujących w sztafecie maratońskiej Ekiden! Dzięki Konradowi Gacy ich wysiłek przełożył się na finansowe wsparcie dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

XII Ekiden odbył się w miniony weekend w Warszawie. W sztafecie wystartowało aż 859 drużyn, z czego około 300 uczestniczyło w charytatywnej części wydarzenia – akcji #BiegamDobrze. Każdy zespół składał się z sześciu osób, które łącznie miały do przebiegnięcia dystans równy długości maratonu, czyli ponad 42 kilometry.

W szczytnym celu

Warunkiem udziału w charytatywnej części sztafety było zgromadzenie finansowego wsparcia na rzecz wybranej organizacji partnerskiej biegu. Konrad Gaca zdecydował się przekazać pieniądze na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka – organizacji, która od ponad 30 lat pomaga dzieciom i ich rodzinom.

Sukces biegaczy

Reprezentanci GACA SYSTEM poradzili sobie ze sztafetą w doskonałym stylu i zajęli pierwsze miejsce wśród wszystkich charytatywnych drużyn! Zdobyli także ósme miejsce w klasyfikacji firm (na około 700 drużyn) oraz bardzo wysoką, 26. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Jako pierwszy z drużyny GACA SYSTEM w biegu uczestniczył Michał Rogala (trener z GACA CENTRUM URSYNÓW). Dystans 7 km 195 m pokonał zajmując szóstą pozycję. Kolejni dwaj zawodnicy, Tomasz Buczak (terapeuta z GACA CENTRUM URSYNÓW) i Jarosław Stec (terapeuta z GACA CENTRUM POZNAŃ), przebiegli po 10 km. Po zmianie Jarosława Steca zespół zajmował już drugą pozycję. Kolejne trzy osoby, Dominika Dziama (trener z GACA CENTRUM URSYNÓW), Jolanta Dulęba (trener i gym manager z GACA CENTRUM WOLA) oraz Paweł Lipski (terapeuta z GACA CENTRUM URSYNÓW) przebiegły jeszcze po 5 km.

Drużyna pokonała maraton z łącznym czasem 2 godz. 51 min. 12 s. – Sztafeta minęła nam bardzo szybko, nim się obejrzeliśmy, kończyliśmy już bieg – podsumowuje Paweł Lipski, lider przedsięwzięcia. – Cieszymy się z tego, że mogliśmy brać udział w zawodach, reprezentować firmę i samych siebie, a przede wszystkim pomagać.

Wszystkim biegaczom gratulujemy wyników!