Nieodpowiedni moment, schorzenia, niepełnosprawność, brak czasu ? wiele osób szuka wymówek dla własnej bierności. Przykład dwóch pacjentek Konrada Gacy pokazuje, że nawet brak wzroku czy częściowy niedowład nie muszą być przeszkodą w realizacji marzeń.

Sylwia Pogwizd po 7 tygodniach w procesie

Tuż po rozpoczęciu programu Konrad Gaca zaprosił do rozmowy Sylwię Pogwizd. Niewidoma kobieta od 7 tygodni realizuje proces redukcji wagi. Po pierwszych 11 dniach zanotowała spadek 4,5 kg (dzięki czemu jej waga spadła do poziomu poniżej 100 kg). Już wtedy pacjentka Konrada Gacy wyrażała entuzjazm. – Świetnie się czuję na tej diecie, jest tu też fantastyczna, ciepła atmosfera ? mówi pani Sylwia.

Dzisiaj Gacowiczka chwaliła się już większym spadkiem wagi. – Jestem zadowolona, bo jest mi łatwiej funkcjonować na co dzień, czuję się lżejsza ? wyznaje pani Sylwia. – Wchodzę już po schodach bez zadyszki, łatwiej zakładam buty, bo nogi już tak mi nie puchną i czuję ?luz? w ubraniach ? dodaje. Pani Sylwia jest zdyscyplinowaną pacjentką. Stosuje się do zaleceń dotyczących diety i treningów nawet, kiedy zarabia, śpiewając na ulicach miast. – Zabieram ze sobą jedzenie w pojemnikach i wodę ? mówi pacjentka. Konrad Gaca chwalił postępy i dobrą organizację pracy pani Sylwii.

IMG_9066.jpg

Ile kilogramów zredukowała ostatecznie pani Sylwia w ciągu 7 tygodni? Czym martwi się Gacowiczka? Jakie parametry Konrad Gaca uważa za kluczowe podczas terapii otyłości i nadwagi?

Ewa Boberska i jej sukces

W kolejnej odsłonie kampanii do Sylwii Pogwizd i Konrada Gacy dołączyła Ewa Boberska, która zredukowała ok. 40 kg mimo problemów ze zdrowiem. Gacowiczka od wielu miesięcy utrzymuje szczupłą sylwetkę. – Mój początek był ciężki, bo rozpoczynając proces redukcji wagi, byłam 4 lata po udarze mózgu ? wspomina pani Ewa. – Cierpiałam na depresję, miałam niedowład lewej strony ciała, niedowidziałam. W momencie, kiedy zdecydowałam się na realizację procesu u pana Konrada Gacy, powłóczyłam lewą nogą ? ludzie na ulicy zwracali na mnie uwagę ? dodaje Gacowiczka. Dzięki szybkim efektom, pani Ewa cały czas utrzymywała motywację do dalszej pracy.

IMG_9107.jpg

Dlaczego pacjentka Konrada Gacy nadal prowadzi zdrowy tryb życia? –  Ruch fizyczny i utrzymanie diety to dla mnie jedyna szansa na to, żebym żyła dalej ? wyjaśnia pani Ewa. – Każda osoba, która miała udar, boi się nadejścia następnego. Schudłam prawie 40 kg i utrzymuję ten efekt, choć już po 3 miesiącach odstawiłam wszystkie leki ? dodaje. Zarówno dla pani Ewy jak i pani Sylwii, proces redukcji wagi pomaga w utrzymaniu samodzielności w codziennym życiu. – Sylwia jest na początku drogi, ale już daje przykład innym, pokazuje, że nawet jeśli w życiu coś się nie układa, można spróbować dokonać pozytywnej zmiany ? mówi Konrad Gaca.

IMG_91366.jpg

Co jeszcze motywuje Sylwię Pogwizd do pracy nad własną sylwetką? Jakich rad udzieliła jej Ewa Boberska? Zobacz pełny materiał ze studia.

Woda na zdrowie!

Na koniec Konrad Gaca przekazał widzom dawkę wiedzy z zakresu przyjmowania płynów w ciągu dnia. Prawidłowe nawodnienie organizmu nie tylko przyspiesza metabolizm, ale jest warunkiem zdrowego funkcjonowania organizmu.

IMG_90877.jpg

Sprawdź, jak, co i kiedy pić, by dobrze się czuć oraz przy jakich schorzeniach nawodnienie organizmu jest szczególnie ważne.

Kolejny odcinek ?Odchudzania na śniadanie? już za tydzień, a w nim kolejni goście, cenne porady, kuchnia fit Konrada Gacy oraz motywacja. Oglądajcie koniecznie!