Marzenie o pięknej sylwetce, chęć zdobycia uznania w oczach innych, lepsze zdrowie i samopoczucie – każdy z nas ma inne powody, dla których chce zgubić zbędne kilogramy. Motywacja jest niezwykle ważna w każdym przypadku – bez niej nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie. Dowiedz się, jak skutecznie podejść do procesu odchudzania i osiągnij wymarzony efekt!

Potrafisz! Do odważnych świat należy!

W odchudzaniu najważniejsze jest określenie celu. Celu, który powinien być realny, określony
w czasie i mierzalny. Ludzie są różni, więc dla każdego z nas najtrudniejsze są inne czynniki. Dla jednych jest to postawienie pierwszego kroku, dla innych wytrwanie w postanowieniu. Jedno jest pewne: upragnionego efektu nie osiągnie się bez odpowiedniej motywacji. Motywacja jest niezbędnym elementem, który obok aktywności, zdrowego odżywiania i regeneracji pomaga uzyskać i utrzymać efekty odchudzania. Na początek potrzebujesz więc konkretnego planu działania. Jeśli chcesz schudnąć, a jednocześnie nie zaszkodzić sobie – najlepiej skorzystaj z rad specjalistów. Wspólnie możecie ustalić odpowiednią dietę, ścieżkę treningową i rozpisać wszelkie działania w czasie. Kolejnym krokiem może być poinformowanie o swojej decyzji znajomych – rozbudzi to bardziej Twoją chęć do działania! Dobrze jest znaleźć też osoby, które również się odchudzają. W grupie siła! Człowiek, który uczestniczy w procesie razem z innymi czuje, że nie jest sam. Dzięki nowym znajomościom zyskasz dodatkową motywację. Pamiętaj również, że do decyzji o odchudzaniu trzeba dojrzeć i nie można podejmować jej pochopnie. Jeśli stwierdzisz, że zmiana wagi jest dla Ciebie priorytetem, to właśnie wtedy jest właściwy moment.

Książka Obudź w sobie wojownika

Co robić w chwili zwątpienia?

Każdemu może się zdarzyć gorszy dzień, kiedy traci wiarę we własne siły. Często dochodzi do tego jeszcze ogromna chęć zjedzenia czegoś kalorycznego. W takich momentach człowiek potrzebuje motywacji, która powinna być bardzo silna. Przydają się wtedy specjalni sprzymierzeńcy w walce o nową figurę. Należą do nich książki Konrada Gacy, w tym szczególna publikacja – książka „Obudź w sobie wojownika”, która powstała specjalnie z myślą o osobach dążących do wyznaczonego sobie celu. Znajdziecie tam sporą dawkę motywacji do działania i historie osób, które mogą Was zainspirować. Dla wszystkich, którzy potrzebują pozytywnych bodźców, siedząc przed ekranem komputera, dobrym rozwiązaniem jest obejrzenie filmów motywacyjnych na kanale YouTube.