Jaki wpływ na płodność może mieć nadwaga i otyłość? Jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę? Odpowiedź na te pytania poznali dziś widzowie „Odchudzania na śniadanie”.

Bohaterkami dzisiejszego odcinka kampanii były dwie niezwykłe kobiety, dla których odchudzanie to nie tylko walka o formę, ale przede wszystkim – o wymarzone macierzyństwo. – 1,5 mln par ma duży problem z zajściem w ciążę. Otyłość w tym nie pomaga. U pań często wiąże się to z zespołem policystycznych jajników – mówi Konrad Gaca.

Schorzenie to lekarze zdiagnozowali u bohaterki dzisiejszego odcinka – Karoliny Stolarczyk, którą widzowie telewizyjnej dwójki znają z III edycji „Odchudzania na śniadanie”. Lekarze dawali jej niewielkie szanse na zajście w ciążę. Kiedy kobieta wiosną ubiegłego roku rozpoczynała proces odchudzania przy wzroście 1,58 m ważyła 87 kg. Dziś, po niespełna roku pani Karolina schudła 20 kg i…jest w szóstym miesiącu ciąży. – Czuję się fantastycznie – mówi młoda kobieta.

Zobacz, jak wyglądała Karolina Stolarczyk przed rozpoczęciem procesu redukcji wagi.

Konrad Gaca udzielił widzom kilku wskazówek, które pomogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę. – Redukcja tkanki tłuszczowej w obrębie talii, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna dają niesamowite rezultaty. Aby redukcja centymetrów w obrębie talii następowała szybciej, moim pacjentom polecam automasaż domowy – mówi twórca GACA SYSTEM.

Zobacz, jak można zwiększyć szanse na zajście w ciążę, jak zmieniło się życie Karoliny Stolarczyk i jak swoją przyszłość widzi Natalia Izdebska.

Drugą bohaterką dzisiejszego odcinka była Natalia Izdebska z Poznania. U pani Natalii, podobnie jak u pani Karoliny, lekarze zdiagnozowali zespół policystycznych jajników, przez co kobieta ma problemy z zajściem w ciążę. – Jestem coraz starsza, chcę mieć dziecko i chcę zmienić swój styl życia. Nie chcę mieć zadyszki wchodząc na trzecie piętro – mówi 27 – latka. Obecnie pani Natalia waży ok. 94 kg. Jeżeli uda się jej schudnąć 20-30 kg, jej szanse na zajście w ciążę bardzo wzrosną. – Dla mnie cel to 75 cm w talii – mówi twórca mądrego odchudzania.

Na koniec Konrad Gaca podsumował  swój dyżur telefoniczny. – Zespół policystycznych jajników, Hashimoto, problemy z tarczycą – bardzo często trafiają do nas pacjentki, które mają problemy z zajściem w ciążę wynikające właśnie z tych schorzeń – mówi ekspert. – Przy problemie związanym z otyłością i insulinoopornością trzeba zadbać o regularność jedzenia. Zalecam też całkowitą rezygnację z białego pieczywa, wykluczenie produktów przetworzonych. Powinniśmy zacząć jeść potrawy przyrządzane na parze, grillowane. Kiedy następuje redukcja wagi ciała, zaczynamy mądrze się odżywiać, więcej się ruszać, to już bardzo dużo zmienia – dodaje.

Zobacz materiał video z podsumowaniem dyżuru telefonicznego.

Twórca GACA SYSTEM zdradził również, kto będzie bohaterem kolejnego odcinka „Odchudzania na śniadanie”. Już za tydzień widzowie poznają pana, który waży 243 kg i tydzień temu dodzwonił się podczas dyżuru telefonicznego do Konrada Gacy. Bądźcie z nami. Do zobaczenia!