Zapał do wprowadzania zmian jest w procesie redukcji wagi bardzo ważny, ale gdzie szukać natchnienia, kiedy pęd do działania już nieco ostygł? Jakie są najlepsze źródła inspiracji do odchudzania?

Odchudzanie to złożony proces i zdarza się, że może zająć wiele miesięcy. Efekt końcowy zawsze wart jest tego czasu, ale jak wytrwać, gdy codzienność obfituje w pułapki, przez które nasza motywacja może ulec zachwianiu? Gdzie szukać natchnienia do dalszej walki? Wystarczy się rozejrzeć!

Książki motywacyjne

Słowo pisane ma wielką moc i może obudzić w nas najgłębsze pokłady siły do parcia naprzód. Warto czytać szczególnie te książki, które napisane są specjalnie z myślą o osobach dążących do wyznaczonego sobie celu. Taką właśnie publikacją jest książka Konrada Gacy „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji”, która zdobyła tytuł Książki Roku 2016. Znajdziecie tam sporą dawkę motywacji do działania i historie, które mogą Was zainspirować. Między innymi historię odchudzania niezwykłej kobiety, Marty Barszczewskiej, która schudła 75 kg i zupełnie zmieniła swoje życie: http://www.gacasystem.pl/efekt-wizualny/2730-2/ oraz historię fantastycznego Wojownika, Jarka Jucia (-90 kg): http://www.gacasystem.pl/efekt-wizualny/jaroslaw-juc/.

Jarosław Juć przed i po metamorfozie

Filmy motywacyjne

Filmy motywacyjne mogą być niezwykle sugestywną inspiracją do działania. Zachęcamy do obejrzenia filmów motywacyjnych na kanale GACA MOTYWACJA na YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=GACA+MOTYWACJA. Dajcie znać w komentarzu, który z nich podoba się Wam najbardziej!

Jasna strona mediów społecznościowych

Media społecznościowe pozwolą nam na sprawne wyszukanie grup ludzi, którzy także zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Ich historie i doświadczenia mogą być dla nas wielką inspiracją do odchudzania. My także możemy stać się inspiracją dla innych! Social media to także doskonałe źródło cytatów, filmów i grafik motywacyjnych. Znajdziecie je także na fanpage’u GACA SYSTEM: https://www.facebook.com/GacaSystem.

Konrada Gaca tapeta motywacyjna

Zdjęcia metamorfoz

Dla wielu osób najbardziej motywacyjne okazują się realne zdjęcia osób, którym udało się zredukować wagę. Dlatego metamorfozy cieszą się taką popularnością w Internecie. Wiele takich inspirujących zdjęć możecie znaleźć tutaj: http://www.gacasystem.pl/metamorfozy/.

W odchudzaniu wytrwałość jest kluczowym warunkiem powodzenia, dlatego nie wahajmy się szukać do tego inspiracji wszędzie. Jesteśmy ciekawi, jakie są Wasze sposoby na podkręcanie motywacji do działania.