Odpowiednia, silna motywacja to klucz do efektywnego realizowania procesu Mądrego Odchudzania. Może wynikać z chęci poprawy zdrowia i wyglądu, ale może mieć także wiele innych źródeł. Wśród pacjentów naszego ośrodka przeprowadziliśmy więc sondę na ten temat…

Pytaliśmy, skąd czerpią swoją motywację. Oto odpowiedzi, które otrzymaliśmy:

Najbardziej zmotywował mnie prowadzony przez pana Konrada Gacę telewizyjny program ?Fat Killers. Zabójcy tłuszczu?. Oprócz tego, spotkałam na swojej drodze ciężko chore osoby, które dzięki ćwiczeniom prawie zaleczyły astmę. To też jest dla mnie motywujące, choć na początku nie mogłam w to uwierzyć, ponieważ sama również choruję na astmę.
Do tej pory schudłam 15 kg. Wchodzę teraz bez problemu do metra, astma nie daje mi tak w kość – prawie jej nie odczuwam. Odstawiłam większość leków na tę chorobę i przyjmuję mniejsze dawki leków na problemy z ciśnieniem. Więcej się ruszam i, co ciekawe, mam teraz lepszą odporność. Mogę wychodzić zimą i nie bać się, że od razu zachoruję.
Motywuje mnie też bardzo profesjonalna załoga ośrodka. Czuję, że się mną opiekują, a wszystko to sprzyja treningom i zaangażowaniu w proces.
Pani Kalina Gutkowska

Motywują mnie zmiany widoczne w lustrze i aspekty zdrowotne, czyli dużo lepsze samopoczucie po redukcji kilogramów. Motywuje mnie również cały ośrodek: trenerzy, którzy poprawiają mnie, gdy popełniam błędy w ćwiczeniach oraz moja terapeutka, która z pasją podchodzi do mojego procesu i której tak samo jak mi zależy, żebym schudła i poprawiła swój stan zdrowia.
Tutaj, w ośrodku, nie ma prześcigania się w wynikach procesu ani negatywnej rywalizacji. Są za to rozmowy z przyjaciółmi, które poprawiają humor i nastrajają do kolejnych kroków w programie.
Pani Aleksandra Dybowska-Leonard

Do dalszego realizowania założonego celu najbardziej motywują mnie efekty widoczne w lustrze. Ciągłe ubytki wagi są fajne i budujące, nie mówiąc już o tym, że ubrania leżą lepiej.
Pani Kinga Gawrońska

Mobilizuje mnie to, że dzięki utracie wagi odczuwam większą chęć do życia, czuję się lżejszy i bardziej witalny. Chętniej spędzam czas w aktywny sposób i mogę chodzić na spacery z rodziną.
Pan Ryszard Jaworski

Motywuje mnie wyraźna poprawa samopoczucia. Gdy zaczynałam proces redukcji wagi w GACA SYSTEM, najbardziej zależało mi na poprawie wyników badań lekarskich, a utrata wagi była dla mnie ?efektem ubocznym?. Osiąganie zamierzonego efektu, czyli poprawy stanu zdrowia, daje mi energię do życia i motywację do dalszej pracy.
Pani Aldona Brokowska

Motywuje mnie poprawa wyglądu. Zachęcają mnie także ciekawe ćwiczenia, które mi się nie nudzą, a wręcz po pewnym czasie mi się spodobały.
Pani Anna Gąsiorowska

Sto procent motywacji czerpię od innych osób. Gdy przychodzę do GACA CENTRUM, wraz z koleżankami rozmawiamy o diecie oraz treningach i takie rozmowy pomagają mi w osiąganiu zamierzonych spadków wagi.
Pani Agnieszka Glinkowska

Motywacją jest dla mnie cel, który postawiłam sobie przed przyjściem do GACA CENTRUM ? pragnę zrobić coś dla siebie. Podchodzę do tego zadania ambicjonalnie. Realizacji procesu sprzyja także pozytywna atmosfera w ośrodku. W GACA CENTRUM zawsze można z kimś porozmawiać i zadać nurtujące pytania.
Pani Hanna Szelejak

Motywuje mnie wynik minus 17 kg, który osiągnęłam w krótkim czasie, duża zmiana stylu życia i nowe doświadczenia. Treningi ułatwia także pomocna obsługa GACA CENTRUM oraz fakt, że ośrodek jest zadbanym miejscem, na wysokim poziomie. Efekty procesu redukcji wagi są widoczne i to mnie napędza.
Pani Małgorzata Biczek

 

Wszystkim osobom, które wzięły udział w sondzie, serdecznie dziękujemy!

 

Rozmawiał Mateusz Golański
Na zdjęciu: Pani Kalina Gutkowska i Pani Aleksandra Dybowska-Leonard