Razem schudli ponad 120 kg – pan Włodek i jego córka Zuzia. Korzyści? Poprawa zdrowia, zacieśnienie więzi rodzinnych i patrzenie w przyszłość ze spokojem. Dziś oboje byli gośćmi Konrada Gacy w studiu „Pytania na śniadanie”.

Włodzimierz Krystek z Krotoszyna to uczestnik III edycji kampanii. W marcu 2016 roku rozpoczął terapię otyłości. Jego waga wynosiła wówczas 243,2 kg, a obwód w pasie był niemal taki jak wzrost mężczyzny: 185 cm. Stan zdrowia oraz kondycja psychiczna pana Włodka były na złym poziomie. Obecnie mężczyzna może pochwalić się wynikiem minus 95 kg – terapia nadal trwa. – Teraz już da się żyć i normalnie funkcjonować – mówi pan Włodzimierz. – Nie było łatwo, ale miałem pomoc i wsparcie pana Konrada – dodaje.

Zobacz, jak pan Włodek wyglądał w kwietniu 2016, kiedy udało mu się zredukować pierwsze 20 kg.

W studiu obok pana Włodzimierza zasiadła wyjątkowa młoda kobieta. Zuzanna Krystek, nastoletnia córka Gacowicza, także realizuje proces redukcji wagi. Rozpoczęła później niż tata, ale też ma już na swoim koncie duży sukces: minus 27 kg. – Przed otwarciem GACA CENTRUM POZNAŃ pojechaliśmy na spotkanie motywacyjne z panem Konradem – to mnie przekonało i dołączyłam do taty – wyznaje Zuzia. – To niesamowici zawodnicy; dokładnie wiedzieli, co chcą osiągnąć, mieli silną wewnętrzną motywację i wsparcie od rodziny i znajomych – podsumowuje Konrad Gaca. Wspólne wysiłki rodziny Krystków twórca GACA SYSTEM streścił krótkim przesłaniem do widzów: „nie ma sytuacji bez wyjścia”.

Trzecim gościem Konrada Gacy był Mariusz Kominiak, który dopiero zaczyna swoją przygodę z redukcją wagi. – Chciałbym skorzystać z tej drogi – wyznaje mężczyzna. Jego celem jest przede wszystkim poprawa zdrowia. – Albo zacznę powoli cofać się z tej wagi, albo czeka mnie przepaść… – dodaje. Pan Mariusz także myśli o swojej rodzinie; marzy o tym, by uchronić przed nadwagą i otyłością córkę. – Jeśli mnie się nie uda, nie dam jej dobrego przykładu.

Pan Mariusz wyznał widzom „Odchudzania na śniadanie”, że niejednokrotnie doświadczał niemiłych reakcji społeczeństwa spowodowanych wyglądem. – Otyłości nie należy się wstydzić – apeluje Konrad Gaca. – Otyłość jest chorobą i należy ją leczyć – podkreśla ekspert „Odchudzania na śniadanie”.

Ile waży pan Mariusz i co jest przyczyną jego otyłości? Ile kilogramów powinien zredukować, by osiągnąć prawidłową wagę? Ile waży… Konrad Gaca? Odpowiedzi na wszystkie te pytanie znajdziecie w materiale video.

Dyżur telefoniczny Konrada Gacy spowodował lawinę pytań od osób w podobnej sytuacji jak dzisiejsi goście. – Jeden z telefonów był od pana, który waży 243 kg, ma 13-letnią córkę i w miarę dobre zdrowie – relacjonuje ekspert. – Liczę na to, że jego motywacja nie spadnie i uda mi się mu pomóc – dodaje. Konrad Gaca poruszył także kwestię dobrego nastawienia w czasie procesu redukcji wagi. – Zamiast myśleć o rezygnowaniu z przyjemności jak o stracie, powinniśmy patrzeć na korzyści, jakie z tego wynikają: spadki wagi czy wzrost energii.

Kolejna dawka pozytywnych emocji i wskazówek w dążeniu do zdrowego i szczupłego życia już za tydzień w kolejnym odcinku kampanii „Odchudzanie na śniadanie”. Oglądajcie koniecznie!