Ponad 5 tys. kilogramów – tyle od połowy kwietnia do października zredukowali pacjenci GACA CENTRUM POZNAŃ, ośrodka Konrada Gacy. Ich sukcesy w odchudzaniu przekładają się nie tylko na szczuplejszy wygląd, ale także więcej zdrowia, energii i pozytywnego nastawienia do życia.

GACA CENTRUM POZNAŃ to miejsce stworzone z myślą o osobach dotkniętych problemem otyłości i nadwagi. Ośrodek wystartował dokładnie 16 kwietnia. Podczas dni otwartych odwiedzały go osoby szukające sposobu na skuteczne i mądre zredukowanie nadmiaru kilogramów. Wiele spośród nich niemalże od razu zdecydowało się na rozpoczęcie swojej przygody z GACA SYSTEM.

Bardzo ucieszył mnie widok zapełnionych sal podczas dni otwartych ośrodka – mówi Konrad Gaca, twórca GACA SYSTEM, ekspert ds. leczenia otyłości i specjalista żywieniowy. – To miejsce powstało po to, by mieszkańcy Poznania i okolic mogli w komfortowych warunkach i pod najlepszą opieką realizować moją terapię, odzyskując szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie. Jestem więc dumny z tego, jak wielu wspaniałych pacjentów mamy w Poznaniu i z ich rezultatów.

Statystyki mówią same za siebie: na dzień 1 października osoby realizujące proces redukcji wagi w GACA CENTRUM POZNAŃ zredukowały łącznie ponad 5 tys. kg. To oznacza także tysiące centymetrów mniej w obwodach ciała – w talii, biodrach, udach, a przede wszystkim tysiące uśmiechów towarzyszących tym osiągnięciom.

To niesamowite, jak zmieniają się nasi pacjenci: nie tylko fizycznie, ale i psychicznie – mówi Marek Kwiatkowski, manager poznańskiego GACA CENTRUM.Osoby, które przychodzą tu po raz pierwszy, dopiero rozpoczynając proces redukcji wagi, bywają zamknięte w sobie, często unikają rozmów. Z każdym zrzuconym kilogramem to się zmienia. Zaczynają być otwarci, sami nawiązują rozmowy, chętnie opowiadają o sobie nam, pracownikom ośrodka i innym pacjentom. To niesamowite! Ośrodek tętni życiem.

Bardzo ważna jest właśnie panująca w nim atmosfera. – To fantastyczne miejsce – mówi Ewa Kowalska-Dłużeń, która terapię GACA SYSTEM rozpoczęła jeszcze przed otwarciem ośrodka, w systemie online, a teraz przychodzi do niego na ćwiczenia i uczestniczy w roli inspiratora w spotkaniach przeznaczonych dla osób, które dopiero chcą rozpocząć terapię. – Kiedyś korzystałam z siłowni w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, ale odkąd zaczęłam ćwiczyć w GACA CENTRUM, żadne inne miejsce już mi nie odpowiada. Trenerzy, którzy tutaj pracują i pacjenci, którzy tutaj przychodzą są wspaniali. W dodatku ćwiczymy na świetnym sprzęcie. Mogę powiedzieć na przykład, że nigdy nie przepadałam za brzuszkami, ale w GACA CENTRUM wręcz sprawiają mi przyjemność!

6

– Wszyscy są tutaj bardzo pomocni – kontynuuje pani Ewa. – Każdy z pacjentów, łącznie z osobami, które tak jak ja zredukowały wagę i nie są już otyłe, ma te same doświadczenia i wspiera innych. Spotykamy się nie tylko na treningach, ale także po to, by ze sobą rozmawiać.

Przychodzę tutaj od dnia otwarcia i tak dobrej atmosfery, jaka tu panuje, nawet się nie spodziewałem. Przyłapuję sam siebie na tym, że kiedy mam przerwę i danego dnia nie przychodzę do ośrodka na trening, po prostu mi czegoś brakuje – mówi Michał Przybył, który zredukował już 60 kg, jak do tej pory najwięcej spośród wszystkich pacjentów ośrodka.Osoby, które widzą, ile schudłem, pytają, jak mi się to udało, a ja polecam im GACA CENTRUM POZNAŃ.

W ośrodku odpowiednie wsparcie i doskonałe warunki do realizacji procesu redukcji wagi znajdują zarówno osoby, które mają znaczny problem z otyłością, jak i ci, którzy mają nieco mniej kilogramów do zgubienia. Znaczenia nie ma także wiek. – Nasza najstarsza pacjentka ma 72 lata, a najmłodsi są w wieku szkolnym. Niektórzy przychodzą całymi rodzinami – mówi manager GACA CENTRUM.

Nie wiem, z czego to się bierze, ale to miejsce ma naprawdę bardzo ciepłą atmosferę – mówi Robert Rompalski, pacjent GACA SYSTEM, który podobnie jak Ewa Dłużeń-Kowalska uczestniczy w życiu ośrodka jako inspirator. – Bardzo lubię tu przejeżdżać. Jestem przekonany, że większość osób, które się tutaj odchudzają, nie poszłaby na trening do zwykłego fitness klubu, a tutaj ćwiczą swobodnie. Ostatnio będąc w ośrodku zauważyłem ciekawą rzecz: większość osób korzystających z sali do ćwiczeń siłowych, pozornie typowo męskich, stanowiły panie i bardzo dobrze się tam czuły!

Nad wszystkim, co dzieje się w ośrodku czuwa specjalnie przeszkolony zespół, składający się z terapeutów GACA SYSTEM, trenerów, pracowników recepcji, masażystek i kosmetyczek. – Mogę z dumą powiedzieć, że mamy najlepszy zespół pod słońcem! Zgrany i otwarty, nastawiony na to, by wychodzić naprzeciw potrzebom naszych pacjentów. Staramy się tworzyć w ośrodku ciepłą, rodzinną atmosferę i ciesze się, że nam się to udaje – podsumowuje manager GACA CENTRUM. – Cały czas jesteśmy otwarci na nowych pacjentów i na pewno niebawem będziemy mogli pochwalić się kolejnymi tonami zredukowanych kilogramów.