Oprócz stosowania tradycyjnych metod treningowych w trakcie realizacji procesu redukcji wagi warto skorzystać także z innowacyjnych urządzeń wspomagających proces odchudzania. Trening w podciśnieniu stanowi świetne uzupełnienie ćwiczeń, ponieważ przyczynia się nie tylko do utraty kilogramów i centymetrów z obwodów, ale także do poprawy jędrności skóry.

Trening w podciśnieniu jest bardzo skuteczny dla osób w trakcie odchudzania, ponieważ przyspiesza przemianę materii i pomaga redukować tkankę tłuszczową szybciej niż zwykłe ćwiczenia na bieżni. Efektem treningu  jest poprawa cyrkulacji krwi i limfy. Ponadto ćwiczenie w podciśnieniu redukuje efekty „skórki pomarańczowej” oraz przyczynia się do znacznych spadków obwodów w dolnych partiach ciała.

Trening  polega na spacerze w kapsule podciśnieniowej. Vacu – bo tak nazywa się to urządzenie, to obudowana bieżnia, na którą ćwiczący wchodzą w specjalnym kostiumie do ćwiczeń w podciśnieniu.

Czas pracy na takim urządzeniu nie powinien przekraczać 30 minut, a prędkość 5 km/godz. Pacjenci GACA SYSTEM mogą korzystać z tych zajęć od 5 tygodnia realizacji procesu redukcji wagi.